Trwa ładowanie...

Śmierć nastolatków: 10 strzałów z pistoletu z tłumikiem

Co najmniej 10 strzałów z pistoletu z tłumikiem. To bezpośrednia przyczyna śmierci trzech młodych Izraelczyków zabitych w czerwcu- powiedział Reutersowi amerykański urzędnik zaangażowany w śledztwo. Izraelczycy utrzymują, że morderstwa dokonał Hamas, natomiast palestyńskie ugrupowanie jak dotąd nie przyznaje się do tego czynu.

Śmierć nastolatków: 10 strzałów z pistoletu z tłumikiemŹródło: AFP
d2jjoch
d2jjoch

Zabójstwo trzech Izraelczyków i jednego młodego Palestyńczyka spowodowało gwałtowne załamanie w izraelsko-palestyńskim procesie pokojowym. Jak informują izraelskie media, tylko dziś w kierunku Izraela ze Strefy Gazy wystrzelono 40 rakiet. Osiem zostało zniszczonych przez izraelski system przeciwrakietowy.

Urzędnik cytowany przez Reutersa powiedział, że jeden z zastrzelonych Izraelczyków, 16-letni Naftali Fraenkel, miał także amerykańskie obywatelstwo. W związku z tym sprawę bada również FBI.

Śledczy uważają, że porwani Izraelczycy byli przewożeni w samochodzie przez dwóch bojowników Hamasu. Jak podaje Reuters, FBI otrzyma w ciągu kilku dni nagranie telefonicznej rozmowy jednego z nastolatków z policją. 16-letni Gil-Ad Shaer zadzwonił na posterunek z informacją o porwaniu.

d2jjoch

Według wstępnych ustaleń, na nagraniu słychać jak męski głos woła po arabsku "głowa w dół". W sumie - jak podaje Reuters - do ofiar oddano 10 strzałów z pistoletu z tłumikiem.

Izraelskie władze odmówiły odpowiedzi na informacje ujawnione przez Amerykanów zaangażowanych w śledztwo. Podkreślają, że dochodzenie trwa i przed złapaniem zabójców nie będzie żadnych publicznych informacji.

Zobacz również wideo:

d2jjoch
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jjoch
Więcej tematów