Trwa ładowanie...
d17nubb

Śmierć na przejeździe kolejowym w Legnicy. Rowerzysta wjechał wprost pod pociąg

Śmierć na przejeździe kolejowym w Legnicy (woj. dolnośląskie). Jadący rowerem mężczyzna wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus. Jak podaje policja, rogatki na przejeździe były w momencie wypadku opuszczone.
Share
Śmierć na przejeździe kolejowym w Legnicy. Rowerzysta wjechał wprost pod pociąg
Źródło: wp.pl, Fot: Andrzej Hulimka
d17nubb

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, ok. godz. 9.30 na przejeździe kolejowym przy ul. Bobrowej w Legnicy. Rowerzysta wjechał przy zamkniętych rogatkach wprost pod nadjeżdżający szynobus relacji Żary-Legnica.

- Starszy mężczyzna, potrącony z dużą siłą przez jadący skład, poniósł śmierć na miejscu. Na chwilę obecną ustalamy dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia, jak również dokładne personalia ofiary - mówi WP podinsp. Sławomir Masojć z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

- Pociąg, który uczestniczył w zdarzeniu, został na czas prac komisji wypadkowej zatrzymany, a pasażerów do stacji docelowej dowiózł pociąg podstawiony 30 minut po wypadku. Ruch pociągów w obu kierunkach odbywa się płynnie - tłumaczy w rozmowie z Wirtualną Polską Justyna Stachniewicz, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d17nubb

Podziel się opinią

Share
d17nubb
d17nubb
Więcej tematów