Trwa ładowanie...
niemcy

Śmierć dziennikarza pod Kolonią. Akcja policji w lesie Hambach

Tragedia podczas akcji policji w miasteczku ekologów w lesie Hambach w okolicach niemieckiej Kolonii. Młody mężczyzna - dziennikarz obywatelski - spadł z drzewa z wysokości 15 m. Obrońcy przyrody zbudowali na drzewach domki i bronią w nich lasu przed wycinką.

Share
Śmierć dziennikarza pod Kolonią. Akcja policji w lesie Hambach
Źródło: East News, fot: dpa/Associated Press
d2bphd5

Śmierć mężczyzny potwierdziła policja w Akwizgranie. W związku z wypadkiem wstrzymano wszelkie działania policji w okupowanym przez aktywistów lesie - podaje welt.de.

Mężyczna zginął na miejscu. Aktywista był dziennikarzem obywatelskim. Regularnie opisywał w internecie przebieg akcji ekologów i działania policji wobec protestujących w starym lesie w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Policja zastrzega, że wypadek nie był związany z jej działaniami. - Mężczyzna spadł podczas przejazdu między dwoma domkami - powiedział Paul Kemen z komnedy w Akwizgranie.

Innego zdania są ekolodzy. Uważają, że wypadek jest skutkiem pacyfkacji ich obozu. Oskarżają mundurowych o brutalność podczas usuwania ich z lasu.

Akcja policji w lesie Hambach trwa od tygodnia, ale konflikt wokół tego cennego przyrodniczo miejsca ciągnie się wiele lat.

d2bphd5

Teren kupił koncern energetyczny RWU. Po wycince powstać ma tam odkrywkowa kopalni węgla brunatnego.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2bphd5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bphd5
d2bphd5
Więcej tematów