Trwa ładowanie...
d2sstcq
d2sstcq

Śmiałek chciał wspiąć się na siedzibę New York Timesa

W sobotę rano mężczyzna próbował wspiąć się na wieżowiec na Manhattanie, będący siedzibą dziennika New York Times. Policji powiedział, że chciał gazetę. To już czwarta próba wejścia na ten budynek.
Share
d2sstcq

Około siódmej rano czasu lokalnego dyżurny przy telefonie interwencyjnym 911 otrzymał informację, że ktoś wspina się na budynek New York Timesa, znajdujący się przy 8 Alei i 41 Ulicy na Manhattanie.

Przybyła na miejsce policja rzeczywiście zobaczyła mężczyznę wchodzącego na górę po zewnętrznej elewacji wieżowca. Został on zatrzymany około 4. piętra budynku. Na pytanie, dlaczego wspinał się na wieżowiec odpowiedział, że chciał otrzymać sobotnie wydanie gazety. Został przewieziony do Bellevue Hospital na badania psychiatryczne.

Nie była to pierwsza próba wejścia na wieżowiec New York Timesa. W czerwcu 2008 roku słynny francuski wspinacz Alain Robert „zdobył” go bez żadnych zabezpieczeń. Zaledwie kilka godzin później jego wyczyn powtórzył konsultant IT Renaldo "Ray" Clarke Jr. Miesiąc później trzeci ze śmiałków David Malone, został zatrzymany przez policję na 10 piętrze wieżowca.

Tomasz Bagnowski

d2sstcq

Podziel się opinią

Share
d2sstcq
d2sstcq
Więcej tematów