Trwa ładowanie...
d2vcg5a

Służby USA ostrzegały Hiszpanię przed zagrożeniem atakiem terrorystycznym

Taką informację podała gazeta "El Periodico de Cataluna", która powołuje się na wiadomość od amerykańskich służb antyterrorystycznych do hiszpańskiego wywiadu, policji i regionalnej policji katalońskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"El Periodico de Cataluna" powołuje się na informację od amerykańskich służb
"El Periodico de Cataluna" powołuje się na informację od amerykańskich służb (WP.PL, Fot: Karolina Pietrzak)
d2vcg5a

W zamachu z 17 sierpnia na promenadzie La Ramba w Barcelonie oraz w zamachu w Cambrils 100 km od Barcelony zginęło łącznie 16 osób, a ponad 130 zostało rannych. Według hiszpańskiej policji 12-osobowa grupa zamachowców planowała "jeden zamach lub kilka ataków" bombowych w Barcelonie.

Zamach terrorystyczny w Barcelonie

W czwartek gazeta "El Periodico de Cataluna" powołując się na wiadomość z ośrodka National Counterterrorism Center (NCTC), w skład którego wchodzą m.in. przedstawiciele CIA, FBI i ministerstwa obrony USA, cytuje ostrzeżenie skierowane do hiszpańskich służb.

d2vcg5a

"Niepotwierdzone informacje, których prawdziwość nie jest znana, pochodzące z końca maja 2017 r. wskazywały, że Państwo Islamskie planuje przeprowadzenie latem bliżej niesprecyzowanych ataków terrorystycznych w zatłoczonych turystycznych miejscach Barcelony, a zwłaszcza na ulicy La Rambla" - brzmi wiadomość, którą gazeta przypisuje NCTC.

Pytany o ostrzeżenie rzecznik hiszpańskiego wywiadu CNI oświadczył, że "nie potwierdza ani nie dementuje kontaktów z innymi służbami wywiadowczymi". Ministerstwo spraw wewnętrznych w Madrycie nie odpowiedziało na prośby o komentarz kierowane przez agencję AFP.

Z kolei hiszpańskie radio Cadena SER cytując źródła antyterrorystyczne podało, że dokument opublikowany przez "El Periodico de Cataluna" jest autentyczny.

d2vcg5a

Podziel się opinią

Share

d2vcg5a

d2vcg5a
Więcej tematów