Trwa ładowanie...

Służba Więzienna wydała oświadczenie. Reakcja na słowa Kaczyńskiego

Centralny zarząd Służby Więziennej przekazał w piątek, że decyzje dotyczące sposobu i metod leczenia osadzonego podejmuje lekarz, który zawsze ma na uwadze dobro pacjenta. Komunikat ten nawiązywał do wypowiedzi Kaczyńskiego, który stwierdził, że wobec Kamińskiego stosowano "tortury".

Służba Więzienna odpowiada KaczyńskiemuSłużba Więzienna odpowiada KaczyńskiemuŹródło: EAST_NEWS, fot: Jacek Dominski/REPORTER
d91huh9
d91huh9

W oświadczeniu wydanym przez Służbę Więzienną podkreślono, że każdy funkcjonariusz i pracownik tej instytucji, w tym również lekarz, jest zobowiązany do wykonywania swoich obowiązków w sposób humanitarny i zgodny z prawem.

W komunikacie przeczytać można, że "o sposobie i metodach leczenia osadzonego decyduje lekarz, mając na uwadze dobro pacjenta".

Dodatkowo, zaznaczono, że Służba Więzienna ma obowiązek zapewnić każdemu osadzonemu odpowiednią opiekę zdrowotną. "Osadzony, mający zdiagnozowany problem zdrowotny, jest odpowiednio zaopatrywany medycznie i ma zagwarantowane leczenie adekwatne do aktualnego stanu zdrowia i wskazań lekarza" - czytamy w oświadczeniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Okrągły stół ws. wymiaru sprawiedliwości? "Marzenie ściętej głowy"

"Tortury" Kamińskiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas czwartkowej rozmowy z dziennikarzami w Sejmie odniósł się do stanu zdrowia Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego, którzy we wtorek opuścili zakłady karne.

d91huh9

Wąsik i Mariusz Kamiński przez dwa tygodnie pobytu w więzieniu nie przyjmowali pokarmów. Kacper Kamiński, syn Mariusza Kamińskiego, poinformował we wtorek przed południem na platformie X, że wobec byłego szefa CBA wdrożono procedurę przymusowego dokarmiania za pomocą sondy przez nos.

Kaczyński stwierdził, że Kamiński po wyjściu z więzienia czuje się źle, i że zastosowano wobec niego tortury. Kamiński od wyjścia z aresztu karnego udzielił już co najmniej dwóch wywiadów w TV Republika.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d91huh9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d91huh9
Więcej tematów