Trwa ładowanie...

Służba Więzienna o Stefanie W. Nowe informacje

"Zachowanie Stefana W. w trakcie odbywania kary oceniano jako przeciętne. Podczas pobytu w izolacji nie sprawiał większych problemów wychowawczych" - informuje Służba Więzienna. Otrzymał raz nagrodę, dwa razy skorzystał z ulgi. Trzy razy był karany dyscyplinarnie.

Share
Służba Więzienna o Stefanie W. Nowe informacje
Źródło: PAP
d4mm528

Służba Więzienna wydała oświadczenie w odpowiedzi na informacje prasowe na temat Stefana W., zabójcy Pawła Adamowicza.

"Skazany Stefan W. nie odbywał kary w 'systemie terapeutycznym. W wyroku z 2014 r. Sąd nie orzekł o zastosowaniu wobec skazanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zakładzie psychiatrycznym ani o potrzebie wykonywania kary w systemie terapeutycznym. Schizofrenia paranoidalna jest chorobą psychotyczną, więc zakładając, że skazany cierpiał na to schorzenie - nie jest ono podstawą do zastosowania art. 96 § 1 k.k.w. i skierowania skazanego do odbywania kary w 'systemie terapeutycznym'" - czytamy w oświadczeniu.

Jak podaje Służba Więzienna, Stefan W. był konsultowany przez lekarzy psychiatrów ponad 20 razy. Był również leczony w Oddziale Psychiatrii Sądowej w Szczecinie. Nie rozpoznali u niego zaburzeń kwalifikujących się do zastosowania kary w systemie terapeutycznym.

d4mm528

"Podkreślić również należy, że skazany Stefan W. wielokrotnie starał się o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Za każdym razem opinia Służby Więziennej była negatywna" - dodaje SW.

Dodano również, że "zachowanie Stefana W. w trakcie odbywania kary oceniano jako przeciętne". "Podczas pobytu w izolacji nie sprawiał większych problemów wychowawczych" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mm528

Podziel się opinią

Share
d4mm528
d4mm528
Więcej tematów