Trwa ładowanie...
dhsfvfs
dhsfvfs
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wymieniła swoich porwanych agentów na separatystów

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wymieniła trzech oficerów swej jednostki specjalnej "Alfa", uprowadzonych wcześniej przez separatystów prorosyjskich, na ich trzech towarzyszy, w tym tzw. ludowego gubernatora obwodu donieckiego Pawła Hubariowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dhsfvfs

- Potwierdzamy, że doszło do wymiany porwanych wcześniej żołnierzy jednostki specjalnej "Alfa" - oświadczyło biuro prasowe SBU, informując, że jej pracownicy znajdują się już w bezpiecznym miejscu.

Hubariow, aktywny działacz środowisk prorosyjskich, został wybrany na ludowego gubernatora 1 marca, a już 6 marca został zatrzymany przez ukraińskie władze. SBU zarzuca mu zamach na jedność terytorialną państwa. 7 marca jeden z sądów rejonowych w Kijowie aresztował Hubariowa na dwa miesiące.

Trzej funkcjonariusze SBU zostali natomiast zatrzymani przez separatystów 26 kwietnia, gdy próbowali zatrzymać Rosjanina podejrzewanego o bestialskie zabicie radnego miejskiego Wołodymyra Rybaka w Gorłówce w obwodzie donieckim.

Separatyści uprowadzili Rybaka, kiedy próbował zerwać z ratusza swego miasta flagę samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Dwa dni po zaginięciu polityka jego bestialsko zmasakrowane ciało znaleziono w opanowanym przez separatystów Słowiańsku. Tam także przetrzymywano trzech agentów SBU.

dhsfvfs

Podziel się opinią

Share

dhsfvfs

dhsfvfs
Więcej tematów