Trwa ładowanie...
d13zuc3

Słupsk: nielegalne fabryki kosmetyków

Policja wykryła dwie nielegalne fabryki w okolicach Słupska. W halach produkowano proszek do prania bez atestu i podróbki znanych kosmetyków.

Share
d13zuc3

Według funkcjonariuszy z wydziału ds. przestępczości gospodarczej, jest to jedna z największych afer gospodarczych ostatnich lat w regionie. Jak podają, produkcja w zakładach odbywała sie na masową skalę.

Policja obserwowała fabryki od kilku miesięcy. Linie techonologiczne do produkcji proszku były w dwóch miejscowościach. Transporty trafiały na Śląsk - powiedziała Radiu Gdańsk rzeczniczka słupskiej policji asp. Emilia Adamiec.

Podejrzenia policjantów wzbudziła też fabryczka w pobliskiej wsi Charnowo. Jak się okazało tam produkowano podróbki markowych perfum. Kosmetyki były wysyłane na wschód.

Nieoficjalnie wiadomo, że w obu fabrykach produkcja trwała od blisko roku. Na razie nikogo nie zatrzymano, właścicielom zakładów grozi od sześciu miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Trwa zabezpieczanie kosmetyków i proszku. Prawdopodobnie o pomoc w przewiezieniu ładunku policja poprosi wojsko. Słupska komenda nie ma samochodów o takiej ładowności. (mk)

d13zuc3

Podziel się opinią

Share
d13zuc3
d13zuc3
Więcej tematów