Trwa ładowanie...
d186onq
d186onq
Radio Zet

Słuchacze Radia ZET ofiarowali już 500 tys. zł dla Pragi!

Już ponad 100 tys. słuchaczy Radia ZET wzięło udział w charytatywnej akcji zbiórki pieniędzy na remont zniszczonej przez powódź szkoły podstawowej w Pradze. Tym samym w ciągu zaledwie 4 dni od chwili rozpoczęcia zbiórki słuchacze Radia ZET ofiarowali już ponad 500 tys. złotych!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d186onq

Szkoła podstawowa przy ulicy Klimenckiej w Pradze jest jedną z najbardziej zniszczonych szkół w Pradze. Pieniądze zebrane przez słuchaczy zostaną przeznaczone na remont, tak żeby nauka rozpoczęła się najwcześniej, jak to tylko możliwe.

Najpierw pompę do czerpania wody przyniósł nam tuż po powodzi polski zakonnik z niedalekiego klasztoru, a potem zameldował się polski żołnierz, który na ochotnika przyjechał nam pomagać. Teraz polskie Radio Zet chce nam pomagać! To dla nas największy dar - dar serca. Mamy szczęście do Polaków! – mówił w Radiu ZET dyrektor praskiej szkoły Peter Linchart.

Przypomnijmy: do wsparcia akcji Radia ZET udało nam się namówić wszystkich operatorów telefonii komórkowej w Polsce: Plus GSM, sieć Idea oraz ERA. Wszyscy w całości zrezygnowali ze swojej marży. Oznacza to, że ich abonenci wysyłając SMS-a przeznaczają na powodzian całe 5 zł. Dzięki decyzji operatorów każda złotówka ofiarowana przez abonentów tych sieci trafi do powodzian. Do akcji Radia ZET włączyła się też firma MNI, która jest integratorem systemu SMS. Również ta firma całkowicie zrezygnowała z jakiegokolwiek dochodu z wysyłanych SMS-ów.

d186onq

Dziękujemy wszystkim słuchaczom Radia ZET. Tylko dzięki ich dobrej woli i szczodrości uda się pomóc dzieciom z praskiej szkoły – powiedział Rafał Olejniczak - zastępca redaktora naczelnego Radia Zet do spraw programowych.

Radio ZET rozpoczęło akcję zbiórki pieniędzy dla dotkniętej powodzią stulecia Pragi w środę 21 sierpnia o 17.00. Nadal każdy słuchacz Radia ZET może pomóc powodzianom. Wystarczy, że wyśle SMS-a o treści Praga pod specjalny, podawany na antenie numer 7560. Koszt jednego SMS-a to 5 PLN plus vat.

Więcej informacji o akcji pomocy dla Pragi w wiadomościach Radia ZET oraz na stronach www.radiozet.pl . (miz)

d186onq

Podziel się opinią

Share
d186onq
d186onq
Więcej tematów