Trwa ładowanie...
d17xuwx

Ślub w Poznaniu będzie można wziąć w parku albo na plaży, ale nie na murawie stadionu

Od 1 marca ślub cywilny będzie można wziąć poza urzędem. W Poznaniu są już pary chcące przeżyć ten wyjątkowy moment m.in. w parku Sołackim i na plaży w Kiekrzu. Niestety, na razie nie ma możliwości wzięcia ślubu na murawie INEA Stadionu.
Share
Ślub w Poznaniu będzie można wziąć w parku albo na plaży, ale nie na murawie stadionu
Źródło: fotolia
d17xuwx

1 marca zaczną obowiązywać nowe przepisy, które umożliwią zawarcie małżeństwa poza budynkiem Urzędu Stanu Cywilnego czy wskazanymi pałacami ślubów (w Poznaniu śluby cywilne do tej pory odbywały się w Wadze Miejskiej na Starym Rynku). Za taką możliwość trzeba będzie jednak dodatkowo zapłacić 1000 zł. Mimo to zainteresowanych nie brakuje.

- Mamy już kilkanaście par chcących skorzystać z tej możliwości. Najczęściej chodzi o zawarcie związku małżeńskiego w lokalu gastronomicznym, w którym będzie odbywać się wesele, ale są też pary zamierzające wziąć ślub w plenerze. Mamy już zgłoszenie ślubu w parku Sołackim czy na plaży w Kiekrzu – opowiada w rozmowie z Wirtualną Polską Krzysztof Konarski, kierownik Oddziału Urodzeń, Małżeństw i Transkrypcji Zagranicznych Aktów Stanu Cywilnego Urzędu Stanu Cywilnego w Poznaniu.

Ślub można zawrzeć w dowolnym miejscu, o ile spełnia ono określone wymogi. W przypadku ślubów plenerowych musi być zapewnione zadaszenie oraz pulpit, na którym nastąpi uroczyste podpisanie dokumentów. Nowa ustawa nakazuje także, aby miejsce gwarantowało „zachowanie powagi oraz doniosłości wydarzenia”.

d17xuwx

- Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której urzędnik udzielałby ślubu w sali, gdzie dymi rosół i słychać ubijanie kotletów – wyjaśnia Konarski.

A co ze stadionem? W czerwcu 2013 r. zawarto ślub cywilny na murawie PGE Areny w Gdańsku (było to możliwe dzięki zgodzie Urzędu Stanu Cywilnego). Czy byłoby to możliwe na INEA Stadionie, np. w przerwie meczu Kolejorza?

- Na tę chwilę nie ma takiej możliwości, zarówno w przerwie meczu jak i w dni, kiedy na stadionie nie są rozgrywane mecze – przyznaje w rozmowie z Wirtualną Polską Weronika Tadeusz, koordynator wycieczek po INEA Stadionie. – Być może byłaby taka możliwość tuż przed planowaną wymianą murawy, ale to już musiałoby zostać omówione indywidualnie. Na ten moment zależy nam przede wszystkim na tym, aby INEA Stadion kojarzył się przede wszystkim ze sportem – dodaje.

Ślub można za to wziąć w jednym ze stadionowych pomieszczeń, gdzie już istnieje możliwość zorganizowania przyjęcia weselnego. Na obiekcie można także zamówić sobie sesję zdjęciową.

Zenon Kubiak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d17xuwx

Podziel się opinią

Share
d17xuwx
d17xuwx
Więcej tematów