Trwa ładowanie...
d4gmpnw

Słowacja: policja udaremniła kolejny wyścig polskich kierowców

Słowacka policja ukarała mandatami trzech polskich kierowców, którzy zdjęli tablice rejestracyjne i planowali ścigać się na publicznej drodze. Do zdarzenia doszło zaledwie pół roku po tym, jak ścigający się luksusowymi autami Polacy, doprowadzili w tym kraju do śmiertelnego wypadku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy zdjęli tablice rejestracyjne, by nie można było ich zidentyfikować na ich podstawie
Polacy zdjęli tablice rejestracyjne, by nie można było ich zidentyfikować na ich podstawie (Facebook.com/policiaslovakia)
d4gmpnw

2 kwietnia policjanci z kraju preszowskiego na północnym wschodzie Słowacji dostali informację o trzech samochodach ze zdjętymi tablicami rejestracyjnymi. Ich kierowcy najwyraźniej przygotowywali się do wyścigu na lokalnej drodze. Natychmiast wysłano w ten rejon kilka patroli - informuje na swoim profilu na Facebooku słowacka policja.

Funkcjonariuszom udało się szybko zatrzymać pojazdy bez tablic rejestracyjnych. Okazało się, że kierowcami trzech luksusowych aut byli Polacy.

Zobacz także: Czechy: policja poszukuje kierowcy polskiej ciężarówki. Wykonał bardzo niebezpieczny manewr

d4gmpnw

Wewnątrz samochodów znaleziono tablice rejestracyjne. Kierowcy zdjęli je, by uniemożliwić identyfikację.

Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami. Policja nie ujawniła jednak ich wysokości.

Zobacz także: Dramatyczny rajd na Słowacji. Kolejny Polak wyszedł z aresztu

Słowackie media, które piszą o akcji policji w kraju preszowskim, przypominają wypadek z 30 września 2018 r., do którego doszła w okolicy Dolnego Kubina. Polacy kierujący ferrari, porsche i mercedesem ścigali się, łamiąc przepisy drogowe. Auta wyprzedzały inne samochody, jadąc we trzy jednocześnie po lewym pasie.

d4gmpnw

Jednak kiedy w trakcie takiego manewru z naprzeciwka nadjechała skoda, tylko kierowca mercedesa zdążył wrócić na swój pas. Prowadzący żółte ferrari i rozpędzone porsche nie mieli już czasu na reakcję. Porsche uderzyło czołowo w skodę. Na miejscu zginął 57-letni kierowca.

Źródło: precitaj.si

d4gmpnw

Podziel się opinią

Share

d4gmpnw

d4gmpnw
Więcej tematów