Trwa ładowanie...
dqy48vp
pogoda

Słonecznie i bardzo ciepło. Codziennie błękit nieba i nawet powyżej 20°C. Jaka pogoda na Wielkanoc?

Z pewnością po zimniejszych dniach, ocieplenie cieszy. Na znacznym obszarze Polski w dalszym ciągu nie powinniśmy spodziewać się opadów. Będziemy pod wpływem wyżu znad Ukrainy, który zagwarantuje słoneczną i suchą pogodę. Większe szanse na deszcz w niedzielę będą mieli mieszkańcy Polski wschodniej. Wtedy też na kilka dni się ochłodzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na Wielkanoc. Od północy zbliża się front z opadami
Pogoda na Wielkanoc. Od północy zbliża się front z opadami (123RF)
dqy48vp

Pogoda - Aktualna sytuacja baryczna

Wyżową, słoneczną i prawdziwie wiosenną pogodę zawdzięczamy układowi wysokiego ciśnienia, którego centrum znajdzie się we wtorek nad środkową Ukrainą. Wyż jest potężny i rozległy. Z południa napływa ciepłe i suche powietrze polarnomorskie.

Pogoda przyniesie błękit nieba i ponad 20°C. Wiosna się rozkręca!

Do soboty codziennie będzie nam towarzyszył błękit nieba i prawdziwie wiosenne wartości na termometrach. Prognozujemy również stabilną i wyrównaną temperaturę. Na termometrach od 14-15°C nad samym morzem, 16°C na Mazurach, Podlasiu i Suwalszczyźnie. W centrum 19°C. Na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej 21-22°C.

dqy48vp

W piątek 14°C nad samym morzem. 20°C w centrum i na Mazowszu. Do 23°C na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce.

Jaka pogoda na Wielkanoc?

Wygląda na to, że czeka nas spadek temperatury w całej Polsce. W nocy z soboty na niedzielę z północy na południe będzie przemieszczał się front atmosferyczny z opadami deszczu. W niedzielę do południa sporo chmur z przelotnymi opadami deszczu. Od 8-9°C nad samym morzem. 10-11°C na Ziemi Łódzkiej oraz na Mazowszu. 12-13°C Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

Podsumowując, wszystko wskazuje na wiele pogodnych i ciepłych dni. Także Wielkanoc nie przyniesie zbyt wielkich zmian, jak to bywało przed laty. Miejscami popada ku uciesze rolników, ogrodników i sadowników.

dqy48vp

Na dobre skończyło się ryzyko przymrozków. Przed nami zatem wyjątkowo słoneczny i przyjemny czas. Niewielkie opady deszczu możliwe są dopiero w niedzielę na Ziemi Łódzkiej i Mazowszu. W trakcie Wielkanocy nieco się ochłodzi. Do 10-12°C na przeważającym obszarze Polski, zachmurzenie umiarkowane. Na północy Polski chłodniej, do 10°C.

W Lany Poniedziałek w ciągu dnia od 9°C na północnym wschodzie do 14°C na zachodzie i południu kraju. Kolejne większe ocieplenie pojawi się tuż po 15 kwietnia. Termometry odnotują wtedy nawet do 22-24°C.

Tomasz Leszczyński autor bloga Pogoda w Polsce

Zobacz wideo: Polski Kościół w obliczu pandemii. O. Gużyński dostrzega przykłady "przerostu pobożności"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqy48vp

Podziel się opinią

Share

dqy48vp

dqy48vp
Więcej tematów