Trwa ładowanie...
d1fzjo2

Śledztwo ws. willi Jaruzelskiego umorzone. "Działano według ówczesnego prawa"

Śledztwo w sprawie warszawskiej willi Wojciecha Jaruzelskiego zostało umorzone. Podczas wszczętego przed rokiem postępowania prokuratura miała zbadać, czy urzędnicy, którzy dali generałowi gigantyczną bonifikatę na zakup domu przy ul. Ikara przekroczyli uprawnienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdaniem prokuratury, urzędnicy działali zgodnie z prawem
Zdaniem prokuratury, urzędnicy działali zgodnie z prawem (PAP)
d1fzjo2

Według prokuratury, urzędnicy dzielnicy Mokotów nie popełnili przestępstwa wydając decyzję o nabyciu przez Jaruzelskiego prawa do nieruchomości z 93-procentową bonifikatą. Śledczy ocenili, że w świetle obowiązującego w PRL prawa, ich decyzja była legalna.

Co więcej, wszelkie warunki, by bonifikata została zastosowana w przypadku willi generała, zostały spełnione. W 2012 roku wydano 80 podobnych decyzji. Wysokość bonifikaty wahała się od 73 do 95 procent, jednak najczęściej przyznawano najwyższy opust.

Jak czytamy w uzasadnieniu, kolejną okolicznością przemawiającą za umorzeniem śledztwa był fakt, że Jaruzelscy pierwotnie nabyli prawo do nieruchomości w formie użytkowania wieczystego od Skarbu Państwa, który według księgi wieczystej był właścicielem willi.

d1fzjo2

Źródło: rmf24.pl

Zobacz także: Tarczyński: Smarzowski obnażył to, kim jest. "Kler" to płytka prowokacja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fzjo2

Podziel się opinią

Share
d1fzjo2
d1fzjo2
Więcej tematów