Trwa ładowanie...

Śledztwo ws. willi Jaruzelskiego umorzone. "Działano według ówczesnego prawa"

Śledztwo w sprawie warszawskiej willi Wojciecha Jaruzelskiego zostało umorzone. Podczas wszczętego przed rokiem postępowania prokuratura miała zbadać, czy urzędnicy, którzy dali generałowi gigantyczną bonifikatę na zakup domu przy ul. Ikara przekroczyli uprawnienia.

Share
Śledztwo ws. willi Jaruzelskiego umorzone. "Działano według ówczesnego prawa"
Źródło: PAP
d9eqav6

Według prokuratury, urzędnicy dzielnicy Mokotów nie popełnili przestępstwa wydając decyzję o nabyciu przez Jaruzelskiego prawa do nieruchomości z 93-procentową bonifikatą. Śledczy ocenili, że w świetle obowiązującego w PRL prawa, ich decyzja była legalna.

Co więcej, wszelkie warunki, by bonifikata została zastosowana w przypadku willi generała, zostały spełnione. W 2012 roku wydano 80 podobnych decyzji. Wysokość bonifikaty wahała się od 73 do 95 procent, jednak najczęściej przyznawano najwyższy opust.

Jak czytamy w uzasadnieniu, kolejną okolicznością przemawiającą za umorzeniem śledztwa był fakt, że Jaruzelscy pierwotnie nabyli prawo do nieruchomości w formie użytkowania wieczystego od Skarbu Państwa, który według księgi wieczystej był właścicielem willi.

d9eqav6

Źródło: rmf24.pl

Zobacz także: Tarczyński: Smarzowski obnażył to, kim jest. "Kler" to płytka prowokacja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9eqav6

Podziel się opinią

Share
d9eqav6
d9eqav6
Więcej tematów