Trwa ładowanie...
dnxktkv

Śledztwo ws. CBŚP: zarzuty dla szefów wydziału

Naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu CBŚP w Warszawie oraz jego dwaj zastępcy usłyszeli zarzuty niedopełnienia obowiązków oraz utrudniania postępowania karnego. Zdaniem prokuratury policjanci wiedzieli o nieprawidłowościach, które miały miejsce podczas zabezpieczenia dużej ilości m.in. perfum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śledztwo ws. CBŚP: zarzuty dla szefów wydziału
(WP, Fot: Marcin Gadomski)
dnxktkv

Chodzi o śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez funkcjonariuszy warszawskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. W sobotę kilkunastu z nich zostało zatrzymanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

Zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i przywłaszczenia zabezpieczonych w innej sprawie perfum, ubrań i zegarków przedstawiono 13 policjantom.

- Ponadto zarzuty popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków oraz utrudniania postępowania karnego usłyszeli naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu CBŚP w Warszawie oraz jego dwaj zastępcy - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański.

Dodał, że policjanci pełniący funkcje kierownicze - według ustaleń prokuratury - "nie podjęli wymaganych prawem działań, pomimo uzyskania informacji o nieprawidłowościach".

Prokuratura w tej sprawie wystąpiła do sądu z pięcioma wnioskami o areszt; na dwa sąd wyraził już zgodę.

dnxktkv

Podziel się opinią

Share
dnxktkv
dnxktkv
Więcej tematów