PolskaŚledztwo w sprawie zabójstwa Papały nabiera tempa

Śledztwo w sprawie zabójstwa Papały nabiera tempa

Do końca roku prokuratura zaplanowała wykonanie około pięciuset różnych czynności zmierzających do wyjaśnienia zabójstwa generała Marka Papały - informuje "Nasz Dziennik".

Śledztwo w sprawie zabójstwa Papały nabiera tempa
Źródło zdjęć: © PAP

21.10.2011 | aktual.: 21.10.2011 09:44

- Są to typowe czynności śledcze, począwszy od przesłuchań świadków, oględzin, poprzez ekspertyzy czy eksperymenty procesowe - wyjaśnia prok. Jarosław Szubert, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi. Z uwagi na tajemnicę śledztwa prokuratura odmawia odpowiedzi na pytanie, które z czynności zostały już zrealizowane.

Śledczy wciąż szukają motywu zabójstwa gen. Papały, który - jak podaje prokuratura - jest zasadniczy w tej sprawie, ale o szczegółach nie informuje. Podejrzanym w tej sprawie jest wciąż Edward Mazur, polonijny biznesmen z Chicago, któremu został postawiony zarzut podżegania do zabójstwa byłego komendanta głównego policji.

W sprawie pojawiły się nowe dowody, ale prokuratura na razie nie wypowiada się co do szczegółów. Nie podaje też, czy potwierdzają one zarzut wobec Mazura. - Są to nowe dowody, które staramy się oceniać i rozwijać - wyjaśnia prok. Szubert. W tej sytuacji prokuratura nie wyklucza kolejnego wniosku ekstradycyjnego wobec polonijnego biznesmena. Udział Edwarda Mazura podejrzewanego o zlecenie zabójstwa gen. Papały to jednak nie jedyny wątek w śledztwie.

- Nie możemy ujawnić, co to za wątki, bowiem wciąż nad nimi pracujemy. Ich ujawnienie, zwłaszcza w tym momencie, mijałoby się z zasadami postępowania przygotowawczego - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi. Generał Marek Papała został zastrzelony 25 czerwca 1998 r. na warszawskim Mokotowie. Mimo zaangażowania specjalnych grup policjantów i prokuratorów, przeprowadzenia szeregu wizji lokalnych oraz wielokrotnego przedłużania śledztwa - wciąż nie udało się ustalić, kto, na czyje zlecenie i w imię jakich interesów dokonał tej egzekucji.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)