Trwa ładowanie...
d3nduzg

Śledztwo smoleńskie wciąż niezamknięte. Donald Trump powinien pomóc?

Czego Polacy oczekują od prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, który wkrótce wyląduje na Okęciu w Warszawie? Okazuje się, że większość z jego wizytą nie wiąże dużych nadziei. Nie mają też wątpliwości, czy przedstawiciel USA powinien pomóc w prowadzeniu śledztwa smoleńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śledztwo smoleńskie wciąż niezamknięte. Donald Trump powinien pomóc?
(East News)
d3nduzg

Rząd nie ukrywa, jak bardzo cieszy się z wizyty Trumpa w Polsce. Jego entuzjazmu nie podzielają w równym stopniu Polacy.

Większość pytanych (55 proc.) jest zdania, że wizyta Trumpa nie przyniesie Polsce korzyści w kwestii bezpieczeństwa - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie se.pl i Nowa TV. Pozostałe 45 proc. wierzy, że będzie inaczej.

Zobacz też: Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Donaldzie Trumpie, ale boicie się zapytać

Przypomnijmy, że władza w Polsce podkreśla zacieśnianie stosunków z USA i poprawę bezpieczeństwa kraju. Do wyników sondażu odniósł się Michał Jach (PiS), przewodniczący Komisji Obrony Narodowej. - Mam informację, że jest co najmniej przeciwnie - podkreślił.

d3nduzg

- Od zwykłych ludzi słyszałem nie raz, że Polacy liczą na poprawę bezpieczeństwa po tej wizycie i to na wielu płaszczyznach - zarówno w relacjach z Rosją, jak i w stosunku do tego zalewu imigrantów - tłumaczył.
Badanie przeprowadzono w dniach 30 czerwca - 4 lipca 2017 roku na próbie 1042 dorosłych Polaków.

Tylko prestiż

Skoro w kwestii bezpieczeństwa zdaniem Polaków nic się nie zmieni, to w czym Trump może pomóc?

Ankietowani zostali zapytani o to, czy prezydent USA powinien wesprzeć Polskę w prowadzeniu śledztwa smoleńskiego. 60 proc. respondentów nie ma wątpliwości w tej sprawie i stanowczo odpowiada "nie". Odmiennego zdania jest pozostałe 40 proc. badanych.

Źródło: se.pl/ WP

d3nduzg

Podziel się opinią

Share
d3nduzg
d3nduzg
Więcej tematów