Trwa ładowanie...
du0cp4a
du0cp4a
IAR
koalicja

SLD zastanawia się nad losem koalicji z PSL

Prezydium klubu parlamentarnego SLD obraduje w sobotę w Warszawie nad stanowiskiem Rady Naczelnej partii, która zagroziła zerwaniem koalicji z PSL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
du0cp4a

Kryzys w koalicji powstał po czwartkowych wydarzeniach w Sejmie, gdy ludowcy wraz z opozycją zagłosowali za odrzuceniem projektu ustawy winietowej.

Szef klubu SLD Jerzy Jaskiernia powiedział po wczorajszym posiedzeniu władz Sojuszu, że prezydium klubu musi przeanalizować sytuację i zorientować się, jakie są szanse na dalsze współdziałanie koalicyjne.

"Głosowanie przeciw ustawie, bez rozpatrzenia poprawek, wbrew wcześniejszym, koalicyjnym uzgodnieniom, było gestem politycznym, który musi wywoływać określone skutki polityczne" - powiedział Jerzy Jaskiernia. Poseł podkreślił, że te kwestie musi również rozważyć prezydium klubu parlamentarnego, ponieważ wszelkie działania koalicji w Sejmie leżą w gestii właśnie klubu SLD.

Wczoraj Rada Krajowa SLD z oburzeniem przyjęła stanowisko klubu parlamentarnego PSL, odmawiające w głosowaniach sejmowych poparcia koalicyjnemu rządowi. Rada Krajowa upoważniła też przewodniczącego SLD Leszka Millera do podjęcia decyzji, które - jak czytamy w uchwale - pozwolą zapewić skuteczne funkcjonowanie rządu z udziałem lub bez udziału PSL. (mk)

du0cp4a

Podziel się opinią

Share

du0cp4a

du0cp4a
Więcej tematów