Trwa ładowanie...

Ślązacy jeżdżą dziś za darmo. Dusi ich smog

Od rana smog daje się we znaki mieszkańcom Śląska. Sytuacja jest tak zła, że zapadła decyzja o bezpłatnych przejazdach komunikacją. W tej chwili skutki smogu odczuwają też warszawiacy.

Share
Ślązacy jeżdżą dziś za darmo. Dusi ich smog Źródło: East News
d40qtqu

Koleje Śląskie (poza relacjami Chałupki-Bochumin i Żywiec-Zakopane), KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry i MZK Tychy namawiają kierowców, by dziś poruszali się publicznymi środkami transportu. Wszystko przez smog – na Śląsku poziom zanieczyszczeń osiągnął apogeum. Najbardziej odczuwają to mieszkańcy okolic Bielska-Białej, Rybnika, Żywca i Cieszyna. Kierowcy mogą poruszać się za darmo pod warunkiem, że okażą dowód rejestracyjny.

Sytuacja na Śląsku

http://powietrze.gios.gov.pl
Źródło: http://powietrze.gios.gov.pl

Sytuacja w Warszawie

http://aqicn.org
Źródło: http://aqicn.org

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował, że na smog przygotować muszą się również bydgoszczanie, warszawiacy czy nowotarżanie. Jakość powietrza jest tam bardzo zła (W Warszawie - śródmieście). Władze stolicy wprowadzają bezpłatną komunikację, kiedy zostanie przekroczony poziom alarmowy 100 µg/m3. W centrum miasta na ten moment wynosi 151. Jak podaje ZTM, ponad połowa warszawiaków korzysta z komunikacji miejskiej.

d40qtqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40qtqu
d40qtqu
Więcej tematów