Trwa ładowanie...
d33vbqp

Sławomir Sierakowski w #dzieńdobryPolsko o planach PiS dla Warszawy: PiS łamie prawo - takiego przekrętu świat nie widział

PiS łamie prawo po to, by zapewnić sobie zwycięstwo wyborcze. Oni chcą przyprowadzić sobie Warszawę do urny wyborczej. Nikt takiej chamówy nie robił, takich przekrętów świat nie zna - powiedział Sławomir Sierakowski w #dzieńdobryPolsko.

d33vbqp
d33vbqp

- PiS ma plan dla stolicy. Chce zrobić z niej miasto większe niż Paryż, chce przyłączyć 32 lub 33 podwarszawskie gminy - te, które głosowały na PiS w wyborach samorządowych. W 50-osobowej Radzie Warszawy - gdyby wziąć pod uwagę wyniki poprzednich wyborów - PiS miałoby 40 radnych. Czy to jest falandyzacja prawa? - pytała Kamila Biedrzycka-Osica.

- Falandyzacja to było delikatne naciąganie prawa w porównaniu do tego, co dziś robi PiS. Wielokrotnie krytykowałem brytyjskie wzorce, stosowane też w USA, czyli dostosowywanie okręgów wyborczych, ale to, co robi PiS to chamówa - tłumaczył Sierakowski. Zwrócił uwagę na to, że w planie PiS m.in. "pominięto Podkowę Leśną, bo tam wygrało PO".

d33vbqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33vbqp
Więcej tematów