Trwa ładowanie...
d16z92y

Sławomir Neumann po wystąpieniu szefa PiS: prezes Kaczyński żyje w alternatywnej rzeczywistości

• Sławomir Neumann odniósł się do mowy Jarosława Kaczyńskiego podczas kongresu PiS

• - Mnie przemówienie szefa PiS trochę martwi - stwierdził polityk

• Według niego prezes PiS "żyje trochę w alternatywnej rzeczywistości albo tę alternatywną rzeczywistość buduje"

d16z92y
d16z92y

Podczas kongresu Kaczyński omówił drogę PiS od przegranych wyborów parlamentarnych w 2011 r. i rozłamu w partii, do zwycięstwa w 2015 r. w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Zaznaczył, że na ocenę rządów jest jeszcze trochę za wcześnie i zostanie ona dokonana pod koniec roku. Nakreślił jednak cele swego obozu politycznego. Ogłosił też m.in. że zaczynają się prace nad stworzeniem projektu nowej konstytucji.

Kaczyński odkreślił, że celem PiS jest m.in. przebudowa życia społecznego "w kierunku nowej redystrybucji dóbr". - To jest wreszcie ostateczne odrzucenie Balcerowicza, nowy porządek gospodarczy. A ten nowy porządek gospodarczy, to jest dzisiaj plan Morawieckiego. Musimy go zrealizować - powiedział Kaczyński.

- Przywoływanie dzisiaj Balcerowicza i pokazywanie go w kontrze do Morawieckiego jest czymś niezrozumiałym i absurdalnym. To inne czasy, inne plany, inna skala i inne rozwiązania. Mówienie o tym, że PiS jest partią europejską może dobrze brzmi, ale to jest tylko oszukiwanie rzeczywistości - ocenił słowa lidera PiS Sławomir Neumann.

d16z92y

Zdaniem szefa klubu parlamentarnego PO, opisywanie "retrospekcji, jak PiS doszedł do władzy świadczy o traumie, która wciąż jest w tej partii z powodu wielokrotnie przegranych wyborów".

- Zabrakło mi w tym wystąpieniu wizji Polski, miejsca Polski w Europie. Dzieje się wiele, ale mam wrażenie, że PiS albo tego nie nie wie, albo nie rozumie, co się dzieje. I to jest najsmutniejsze. Dzisiaj jest szczególny czas w Europie i w Polsce i w PiS nie ma pełnej wiedzy i odpowiedzialności za Polskę. Jest tylko odpowiedzialność za bieżąca politykę - powiedział Neumann.

d16z92y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16z92y
Więcej tematów