Trwa ładowanie...
sławomir neumann

Sławomir Neumann: chodzi o upokorzenie Donalda Tuska

- To konfabulacje Antoniego Macierewicza - powiedział przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Tymi słowami odniósł się do wezwania Donalda Tuska na przesłuchanie ws. współpracy SKW z FSB. Podkreślił też, że nie można mówić jeszcze o początku kampanii prezydenckiej Tuska.

Share
Sławomir Neumann: chodzi o upokorzenie Donalda Tuska
Źródło: WP.PL
d13kdl4

W środę w programie "Jeden na jeden" TVN 24 Neumann mówił, że wezwanie Tuska na przesłuchanie do prokuratury w Warszawie ma na celu upokorzenie byłego premiera, obecnie przewodniczącego Rady Europejskiej. - Sprawa jest nadmuchana - zaznaczył Neumann. Jak podkreślił, choć Tusk ma zostać przesłuchany w charakterze świadka, to wezwań będzie więcej. - To pokazanie, że to pierwszy etap - stwierdził przewodniczący klubu PO.

Powiedział, że to nie politycy Platformy, ale sami ludzie zorganizowali happening z okazji przyjazdu Tuska do Warszawy. - Tusk zawsze jest witany z otwartymi ramionami w Polsce. (...) Jest dzisiaj najważniejszą, jedną z najważniejszych osób w Europie - mówił Neumann.

d13kdl4

Jak zaznaczył, prowadzi się postępowanie na podstawie "fake newsów" Macierewicza. Skomentował także kolejny list prezydenta Andrzeja Dudy do szefa MON. Zdaniem Neumanna to nie jest oznaka heroizmu, ale słabości. Jak dodał, byłoby odwrotnie, gdyby Duda porozmawiał z premier Beatą Szydło o dymisji szefa resortu obrony narodowej.

- Antoni Macierewicz jest w PiS świętą krową. Prezydent jest zbyt słaby, by cokolwiek mu zrobić. Jarosław Kaczyński powołał komisję złożoną z wiceprezesów partii, żeby postraszyć szefa MON, ale jak widać mało skutecznie. Macierewicz jest nieusuwalny. Konfabuluje albo wprost kłamie, albo zachowuje się tak nieracjonalnie, jakby był na usługach innego państwa - podkreślił Neumann.

- Jeżeli PiS nie będzie chciał się pozbyć tego szkodnika polskiej armii, to PO złoży wniosek o wotum nieufności, to jest oczywiste - zapewnił.

Źródło: TVN 24

d13kdl4

Podziel się opinią

Share
d13kdl4
d13kdl4
Więcej tematów