Trwa ładowanie...

Sławomir Cenckiewicz ma przeprosić Sławomira Nitrasa. "Będzie apelacja!"

Sąd Okręgowy w Szczecinie zdecydował, że historyk i publicysta Sławomir Cenckiewicz ma przeprosić posła PO Sławomira Nitrasa za wpis na Twitterze. W swoim poście Cenckiewicz miał sugerować, że Nitras popełnił przestępstwo podczas wykonywania mandatu posła.

Share
Sławomir Cenckiewicz ma przeprosić Sławomira Nitrasa. "Będzie apelacja!"
Źródło: PAP, fot: Sławomir Kamiński
d2gftq4

- Co najmniej jeden z memów sugeruje, że powód jest złodziejem. Sugestia ta jest wyraźna. Umieszczenie na cudzym zdjęciu napisu z cytowaniem treści paragrafu miało osiągnąć właśnie ten konkretny cel. To nigdy nie jest żart, to nigdy nie jest satyra - stwierdziła sędzia Joanna Kitłowska-Moroz, uzasadniając wyrok. - Nie można nikogo nazywać złodziejem ani posądzać o bycie złodziejem, jeżeli nie ma dowodów na to, że ktoś jest złodziejem - dodała.

Sławomir Cenckiewicz ma opublikować oświadczenie o następującej treści: "W informacjach publikowanych przeze mnie na portalu Twitter zawarłem nieprawdziwe insynuacje dotyczące posła Sławomira Nitrasa, jakoby dopuścił się w trakcie pełnienia swoich obowiązków przestępstwa. Moje wpisy zawierają nieprawdziwe i naruszające dobra osobiste Sławomira Nitrasa sugestie, w związku z czym za swoje publikacje przepraszam". Ma nie usuwać tej treści przez sześć miesięcy od dnia uprawomocnienia się wyroku.

d2gftq4

Poza tym historyk ma także wpłacić pięć tysięcy złotych na rzecz szczecińskiego hospicjum.

"Sąd rozwalił w puch całą argumentację Nitrasa, uznając nawet jego zachowanie za nieprzyzwoite, ale jeden mem - w którym nie ma jakiegokolwiek oskarżenia Nitrasa o złodziejstwo - uznał za obraźliwy" - skomentował na Twitterze wyrok sądu Cenckiewicz. W kolejnym poście zapowiedział apelację. "Nie ma zgody na taką hucpę!" - dodał.

Źródło: tvn24.pl, twitter.com

d2gftq4

Podziel się opinią

Share
d2gftq4
d2gftq4
Więcej tematów