Trwa ładowanie...

Sławomir Broniarz o strajku nauczycieli. "Przesądzi referendum"

Pod koniec sierpnia zapadnie decyzja dotycząca ewentualnego wznowienia strajku nauczycieli - stwierdził Sławomir Broniarz. Prezes ZNP podkreślił, że termin protestu należy ustalić wspólnie z pedagogami.

Sławomir Broniarz o strajku nauczycieli. "Przesądzi referendum"Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d8zctiv
d8zctiv

- O tym, jakie będą działania ZNP, będziemy rozmawiali na zebraniu prezydium 26 sierpnia. Wtedy podejmiemy decyzję o dalszych działaniach związku i o dacie ewentualnego referendum. Nie mogę w tej chwili potwierdzić, czy odbędzie się ono we wrześniu – powiedział w rozmowie z PAP prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Wcześniej media podawały, że referendum zostanie przeprowadzone 2 września, czyli w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. - Termin strajku, jeśli takowy by był, musi być skorelowany z wolą nauczycieli i z wynikami referendum - zaznaczył Broniarz.

Prezes ZNP skomentował również wyniki badania dotyczącego nastrojów wśród nauczycieli. 40 proc. badanych uznało, że strajk jest potrzebny. Jednocześnie 66 proc. osób chce, by przybrał formę mniej inwazyjną. Przeciwko protestom opowiedziało się 19 proc. ankietowanych.

Zobacz także: Kontrowersyjne zdjęcie z Ryszardem Czarneckim. Michał Dworczyk komentuje

- Będziemy pytać nauczycieli i pracowników oświaty niebędących nauczycielami, jaka forma protestu byłaby przez nich najbardziej akceptowana. Jak pokazuje raport, nauczyciele mają serdecznie dość ataków na środowisko, których doświadczyli podczas strajku – powiedział Broniarz.

Szef ZNP zaznaczył, że wielu nauczycieli jest rozczarowanych podwyżkami, a napięcia nie tonują samorządy, które twierdzą, że nie dysponują pieniędzmi na wyższe wynagrodzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8zctiv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8zctiv
Więcej tematów