Trwa ładowanie...
d175zjy

Śląskie. Rodzice oskarżeni ws. pożaru, w którym zginęły ich dzieci

• Dwaj chłopcy zginęli w pożarze drewnianego domu w Rajczy
• Rodzice byli wówczas nietrzeźwi
• Grozi im kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śląskie. Rodzice oskarżeni ws. pożaru, w którym zginęły ich dzieci
(freeimages.com, Fot: Twibeard)
d175zjy

Śledczy z Żywca oskarżyli rodziców dwuletniego Patryka i prawie rocznego Krystiana, którzy w lipcu tego roku zginęli w pożarze drewnianego domu w Rajczy (woj. śląskie). Matka i ojciec byli wtedy nietrzeźwi. Prokuratorzy chcą, aby rodzice odpowiedzieli za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo i nieumyślne spowodowanie ich śmierci. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie.

Tragedia miała miejsce w nocy z 1 na 2 lipca. Gdy Damian M. i Karolina K. zorientowali się, że ich dom płonie, wybiegli na zewnątrz razem z najstarszym synem: czteroletnim Oskarem. Ojciec próbował jeszcze wrócić do domu i wyciągnąć z niego dwóch młodszych synów, siła ognia była już jednak zbyt duża (Mężczyzna trafił później z oparzeniami do szpitala). Gdy na miejsce przyjechali strażacy, płonął już cały dom.

Prokurator rejonowa w Żywcu Agnieszka Michulec poinformowała, że rodzice odpowiedzą przed sądem za narażenie trojga dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślne spowodowanie śmierci dwóch młodszych synów, którzy pozostali w budynku. Przyczyną ich śmierci było zatrucie tlenkiem węgla.

d175zjy

Według biegłego z zakresu pożarnictwa, przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej. Inni specjaliści potwierdzili, że oboje rodzice tragicznej nocy byli pijani. "Stan nietrzeźwości ma kluczowe znaczenie w ocenie ich zachowania, gdyby byli trzeźwi na pewno zachowaliby rozsądek i większą ostrożność" - podkreśliła prok. Michulec.

Podczas przesłuchania w prokuraturze 30-letni Damian M. przyznał się do winy, 22-letnia Karolina K. nie zgadza się z zarzutami. Sprawa będzie toczyła się przez Sądem Rejonowym w Żywcu. Oskarżonym może grozić kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

PAP/oprac. Arkadiusz Jastrzębski

d175zjy

Podziel się opinią

Share

d175zjy

d175zjy
Więcej tematów