Trwa ładowanie...
dja3o4l

Śląskie. Kluczowa inwestycja. Przedsiębiorcy mają rozwinąć skrzydła

W Żorach powstanie unikatowy w skali kraju akcelerator biznesowy. Ma być miejscem skupiającym innowacyjne rozwiązania. Zdobył uznanie nawet w Komisji Europejskiej, ale będzie kosztował miliony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcelerator biznesowy powstanie w Żorach.
Akcelerator biznesowy powstanie w Żorach. (Urząd Marszałkowski woj. śląskiego, Fot: slaskie.pl)
dja3o4l

Akcelerator Biznesowy KSSENON zakłada budowę w Żorach kompleksu czterech hal wraz z zagospodarowaniem terenu. Każdy z budynków będzie się składał z 8 mini hal przemysłowych wraz z częścią o charakterze pozaprzemysłowym. Akcelerator ma być miejscem skupiającym innowacyjne rozwiązania.

- Wsparcie dla gospodarki, szczególnie w obecnym czasie walki z Covid-19, to jeden z priorytetów dla zarządu województwa. W Żorach powstanie centrum przedsiębiorczości, dzięki któremu osoby prowadzące działalność gospodarczą będą mogły efektywnie rozwijać plany biznesowe. To z pewnością wzmocni potencjał gospodarczy miasta i województwa śląskiego - przekonywał marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Ile projekt będzie kosztować

dja3o4l

Całkowity koszt realizacji projektu to 77,4 mln zł, a kwota dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi blisko 41 mln zł. Termin zakończenia realizacji to połowa 2023 roku.

W uroczystym podpisaniu umowy na realizację projektu uczestniczyli - oprócz marszałka Jakuba Chełstowskiego - wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: Janusz Michałek i Andrzej Zabiegliński. Obecny był także m.in. prezydent Żor Waldemar Socha.

Prof. Łętowska: "Zgadzam się ze słowami Przyłębskiej"

Projekt zmieni strefę ekonomiczną

dja3o4l

- Koncepcja utworzenia innowacyjnej przestrzeni dla biznesu została przedstawiona Komisji Europejskiej jako jeden z pomysłów powiązania transformacji społeczno-gospodarczej regionu. Jestem przekonany, że ten projekt zmieni Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, bo strefa otwiera się dzięki niemu na małe i średnie firmy i pozwoli młodym przedsiębiorcom rozwinąć skrzydła – mówił wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dja3o4l

Podziel się opinią

Share
dja3o4l
dja3o4l
Więcej tematów