Trwa ładowanie...

Zawiercie. Zwierzęta bezpieczne. Schronisko nadal może działać

Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Zawierciu podpisali umowę najmu dzierżawy ze schroniskiem dla zwierząt. Ma obowiązywać do 2038 roku.

Share
Schronisko w Zawierciu może się skupić tylko na pomocy bezdomnym zwierzętom.
Schronisko w Zawierciu może się skupić tylko na pomocy bezdomnym zwierzętom.Źródło: Schronisko dla zwierząt w Zawierciu
d19gq0z

Losy schroniska w Zawierciu zostały wyjaśnione. Prezydent Zawiercia na Łukasz Konarski poinformował na swoim profilu na facebooku o podpisaniu nowej umowy dzierżawy między schroniskiem a Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych. Ma obowiązywać do 2038 roku. "Nad naszym Schroniskiem znów pojawiło się słońce i możemy być spokojni o "jutro” naszych podopiecznych. Długo, bardzo długo czekaliśmy na dzień, w którym będziemy mogli przekazać Wam tę wspaniałą wiadomość." – napisało w swoim komunikacie zawierciańskie schronisko .

Schronisko w Zawierciu pół roku żyło w niepewności. Nowa umowa dzierżawy terenu, która miała obowiązywać do 2023 roku, została obiecana schronisku już w czerwcu, miasto zwlekało z jej podpisaniem.

d19gq0z

Schronisko w Zawierciu uratowane

Dzięki porozumieniu zwierzęta przebywające w schronisku będą bezpieczne na kilkanaście kolejnych lat. – Dotrzymujemy słowa, złożono podpisy na dokumentach. Umowa na dzierżawę terenu, na którym obecnie znajduje się schronisko, została przedłużona do 2038 roku. W dokumencie pojawiła się także opcja pierwokupu. Warunek jest taki, że na tym terenie będzie prowadzona dotychczasowa działalność. Osiągnęliśmy porozumienie, które zabezpiecza obie strony – podkreślił Konarski.

– Od teraz możemy skupić się w pełni na rozwoju nowych projektów, dzięki którym dziesiątki bezdomnych psiaków oraz kociaków będą mogły przebywać w coraz to lepszych warunkach. Zdajemy sobie sprawę, że schroniskowe boksy nie zastąpią im prawdziwych domów, ale chcemy wkładać całe serducho w to, by troszczyć się o naszych podopiecznych najlepiej jak to tylko możliwe – zapewnili przedstawiciele schroniska.

Miller: uczestnik seksafery to prawa ręka Orbana

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d19gq0z

Podziel się opinią

Share
d19gq0z
d19gq0z
Więcej tematów