Trwa ładowanie...

Zawiercie. Wejdź do gry i zdobądź dobry zawód

Technik mechanik, technik transportu kolejowego czy elektroenergetyk transportu szynowego – to m.in. w tych kierunkach mogą kształcić się młodzi ludzie, którzy tak bardzo będą potrzebni w przyszłości. Wiedzą to ci zza oceanu…i na szczęście postanowili podzielić się tą wiedzą u nas.

Share
W ten sposób miasto wraz z największym zakładem pracy promują zawody techniczne
W ten sposób miasto wraz z największym zakładem pracy promują zawody techniczneŹródło: CMC Poland w Zawierciu
d3717zx

A mianowicie w Zawierciu. To tam, u największego pracodawcy w regionie, promują kształcenie w zawodach technicznych. Firma od lat współpracuje z lokalnymi technikami, realizując dualne kształcenie w klasach patronackich.

W ramach kampanii ”Zawód na propsie”, która ze względu na pandemię w sporej części prowadzona jest w sieci, stworzona została platformówka ”Gramy w hucie”. Akcja gry rozgrywa się w otoczeniu stylizowanym na hutę. Zadaniem bohatera jest pokonanie określonej trasy, zbierając po drodze hutniczy ekwipunek, unikając przy tym pojawiających się przeszkód. Wygrywa ten, kto pokona planszę w jak najkrótszym czasie i zbierze jak najwięcej elementów.

Gra została stworzona dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Ma ich zachęcić do kontynuowania nauki na kierunkach technicznych. Prócz tego mogą wziąć udział w konkursach z cennymi nagrodami.

Rosnące bezrobocie w Niemczech. Wszystko przez koronawirusa

Młodzi ludzie nie tylko mogą zdobyć cenną wiedzę podczas zabawy, dla przede wszystkim wejść do gry o zdobycie dobrego zawodu. Dlatego od lat prowadzony jest w mieście program dualnego nauczania. Wiedzę teoretyczną uczniowie zdobywają w szkole, a praktyki uczą się od doświadczonych pracowników na warsztatach w zawierciańskiej hucie.

d3717zx

Co więcej, w trakcie praktyk otrzymują stypendia a po zakończeniu nauki nawet pracę. Jak ważne jest wytrwałe dążenie do celu wiedzą m.in. sportowcy. I to właśnie oni włączyli się do miejskiej kampanii.

Kampanii, która prócz promowania zawodów przyszłości, daje coś więcej. Rozwój miasta i jego mieszkańców. Bo jeśli młodzi ludzie postanowią zostać w miejscu, z którego pochodzą to pozwoli to realizować kolejne cenne projekty…i po prostu dobrze żyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3717zx

Podziel się opinią

Share
d3717zx
d3717zx
Więcej tematów