Trwa ładowanie...

Zawiercie. Kradł i pobił trzy osoby, został aresztowany

Zawierciańscy policjanci zatrzymali 26-latka, który w lutym ubiegłego roku włamał się do trzech garaży. Na koncie miał też inne przestępstwa, naruszenie miru domowego oraz pobicie trzech osób.
Share
26-latek z Zawiercia najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
26-latek z Zawiercia najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.Źródło: Śląska Policja
d3c1uyf

W lutym ubiegłego roku na terenie Zawiercia doszło do włamań do blaszanych garaży. Zniknęły z nich m. in. elektronarzędzia. Zawierciańscy policjanci ustalili, kto stoi za trzykrotnymi kradzieżami z włamaniem. Sprawcą przestępstw okazał się być znany już mundurowym 26-latek. Ponadto mieszkaniec Zawiercia w grudniu wspólnie z innym mężczyzną wtargnęli do jednego z mieszkań, w którym następnie pobili znajdujące się wewnątrz osoby. Mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty. Sąd wobec 26-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Zawiercie. Areszt dla 26-latka

Policja przypomina, żekradzież z włamaniem jest przestępstwem zagrożonym karą od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

d3c1uyf

Za zakłócenie miru domowego kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Za pobicie sprawcy grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Kilkanaście godzin natomiast zajęło kryminalnym z jaworznickiej komendy zatrzymanie sprawcy rozboju. 26-latek z maczetą w ręku zaatakował 47-letniego pokrzywdzonego w jego mieszkaniu i ukradł mu 5 tys. zł.

Jak się wkrótce okazało napastnik w okresie od 19 do 24 grudnia, dokonał trzech rozbojów względem 47-letniego pokrzywdzonego. W ten sposób wzbogacił się o ponad 20 tys. zł. Sprawca usłyszał już zarzuty. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 12 lat za kratami.

d3c1uyf

To był rok Jarosława Kaczyńskiego? Prof. zwraca uwagę na istotną kwestię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c1uyf

Podziel się opinią

Share
d3c1uyf
d3c1uyf
Więcej tematów