Trwa ładowanie...

Zabrze. Zaburza płodność i obniża jakość życia – porozmawiają o niej w marcu

Miała odbyć się w zeszłym roku, jednak pandemia pokrzyżowała plany. Dlatego przeniesiono ją na marzec 2021. Każdy może wziąć w niej udział…i to za darmo. Każdy, kto jest zainteresowany tym ważnym dla kobiet tematem.
Share
W marcu odbędzie się konferencja online dot. endometriozy
W marcu odbędzie się konferencja online dot. endometriozyŹródło: Szpital Miejski w Zabrzu
d2fpt9r

Co roku, na całym świecie w marcu organizowane są wydarzenia, które mają wyjaśnić czym jest endometrioza. Wiele placówek prowadzi wykłady, spotkania i konsultacje medyczne by przybliżyć pacjentkom wiedzę na ten temat.

Tym razem, 11 i 12 marca Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka Szpitala Miejskiego w Zabrzu wraz ze Śląską Izbą Lekarską organizują konferencję online poświęconą przewlekłej chorobie kobiecej zaburzającej płodność, często obniżając jakość życia. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodzonego globalnie Tygodnia Świadomości Endometriozy. Organizatorzy liczą, że dzięki zdalnej formie wezmą w nim udział nawet osoby spoza regionu.

"Konferencja to okazja do uporządkowania wiedzy o chorobie i możliwościach jej terapii. Eksperci, wspólnie z pacjentkami, dyskutować będą o sposobach leczenia endometriozy i codziennym życiu z tą chorobą. Nie zabraknie trudnych tematów dotyczących życia seksualnego, bezpłodności czy problemów psychologicznych" – zdradza prezes zabrzańskiego szpitala, dr Mariusz Wójtowicz.

d2fpt9r

Wśród prelegentów znaleźli się lekarze, psycholodzy i fizjoterapeuci na co dzień zajmujący się leczeniem endometriozy. To m.in. specjaliści ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – ginekolodzy, chirurdzy czy seksuolodzy. To schorzenie wielonarządowe i leczone musi być w sposób interdyscyplinarny – stąd udział lekarzy różnych specjalizacji.

Pogoda zmieni pandemię koronawirusa. Lekarz: wiosna zadziała na COVID

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fpt9r

Podziel się opinią

Share
d2fpt9r
d2fpt9r
Więcej tematów