Trwa ładowanie...
d1b6gls

Zabrze. Ta wiadomość ucieszy zwłaszcza kierowców, w mieście powstaną nowe drogi

Sześć nowych dróg zbuduje samorząd Zabrza w rozbudowującej się, peryferyjnej dzielnicy Grzybowice. Miasto zamówiło już budowę pierwszej z nich, która powstanie do połowy sierpnia.
Share
Zabrze. Władze Zabrza i spółki JKM z Mikołowa podpisały umowę na budowę nowej drogi.
Zabrze. Władze Zabrza i spółki JKM z Mikołowa podpisały umowę na budowę nowej drogi.Źródło: UM Zabrze
d1b6gls

Umowę na budowę drogi w Grzybowicach podpisano w czwartek (14 stycznia) w zabrzańskim ratuszu. Wykonawcą prac będzie spółka JKM z Mikołowa. Koszt 1,7 miliona złotych.

Zgodnie z postanowieniami umowy, JKM wybuduje wzdłuż ul. gen. Bronisława Ducha drogę o długości blisko pół kilometra (450 m) wraz z instalacją odprowadzania wody. Wykonawca zbuduje też chodniki, zjazdy do posesji, oświetlenie oraz specjalne doświetlenie przejść dla pieszych, które zwiększy bezpieczeństwo.

Zabrze. W mieście powstaną nowe drogi

– W Grzybowicach tylko w ubiegłym roku deweloper wybudował 36 domów mieszkalnych, a kolejne powstaną jeszcze w tym roku. Wydajemy także wiele pozwoleń na budowę dla osób fizycznych. Dlatego rozwijamy infrastrukturę drogową w tej dzielnicy – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

d1b6gls

Grzybowice to dobrze skomunikowana z autostradą A1 północna dzielnica Zabrza, w której szybko rozbudowują się osiedla mieszkalne. Dlatego miasto zdecydowało o powiększeniu tamtejszej infrastruktury komunikacyjnej o sześć nowych dróg, rozpoczynając od ul. gen. Bronisława Ducha.

Miasto w Grzybowicach utworzy też, przy wsparciu funduszy unijnych infrastrukturę wypoczynkowo-rekreacyjną. Na początku stycznia miasto podpisało umowę na na rekultywację i przekształcenie w geoparkterenu po dawnym wyrobisku gliny.

Prace w formule zaprojektuj i wybuduj wykona za blisko 7,4 mln zł spółka Mostostal Zabrze GPBP SA. Miasto do inwestycji otrzymało 85 proc. wsparcia z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jacek Karnowski oskarża Zbigniewa Ziobrę. Chodzi o sprawę śmierci Pawła Adamowicza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1b6gls

Podziel się opinią

Share
d1b6gls
d1b6gls
Więcej tematów