Trwa ładowanie...

Wyborczy piknik mundurowy z wiceministrem. W tle kolejny helikopter

Jak ustaliła WP, kilka dni temu odbył się kolejny piknik mundurowy w ramach kampanii wyborczej PiS z helikopterem w tle. Na imprezie w miejscowości Orzesze promował się wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, a organizatorem wydarzenia był Areszt Śledczy w Katowicach, nadzorowany przez Wosia.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś nie odpowiada na pytania o obecność śmigłowca na piknikuWiceminister sprawiedliwości Michał Woś nie odpowiada na pytania o obecność śmigłowca na piknikuŹródło: Facebook, fot: Areszt Śledczy w Katowicach
d8y96og
d8y96og

Orzesze to 20-tysięczne miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim w powiecie mikołowskim. To również okręg wyborczy polityka Suwerennej Polski, wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia. W wyborach do Sejmu będzie startował z 3. miejsca właśnie w tym okręgu (okręgu rybnickim, nr 30).

W niedzielne popołudnie z udziałem polityka na stadionie miejskim w Orzeszu odbył się piknik mundurowy pod hasłem "Z nami bezpiecznie". Wiceminister sprawiedliwości objął nad wydarzeniem patronat honorowy. Głównym organizatorem imprezy był Areszt Śledczy w Katowicach we współpracy z Nadleśnictwem Rybnik. Katowicki Areszt Śledczy podlega bezpośrednio pod Służbę Więzienną nadzorowaną przez wiceministra Wosia. Z kolei Nadleśnictwo Rybnik podlega Lasom Państwowym, gdzie swoje wpływy ma Suwerenna Polska. Patronat honorowy (oprócz wiceministra Wosia) objął również dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Na plakacie reklamującym piknik mundurowy nie zabrakło widocznego imienia i nazwiska wiceministra Michała Wosia Facebook
Na plakacie reklamującym piknik mundurowy nie zabrakło widocznego imienia i nazwiska wiceministra Michała WosiaŹródło: Facebook, fot: Facebook

"Wszyscy uczestnicy czuli się bezpiecznie"

W trakcie imprezy swoje stanowiska wystawiły też inne służby mundurowe, m.in. mikołowska policja i straż pożarna i wojskowe centrum rekrutacji w Tychach.

d8y96og

"Można było także usiąść w prawdziwym śmigłowcu, który był dostępny dla wszystkich, w samochodzie Służby Więziennej, radiowozie, wozie strażackim. Dla uczestników pikniku katowicka Grupa Interwencyjna Służby Więziennej przygotowała pokaz działań związanych z ochroną konwoju. Wszyscy uczestnicy czuli się bezpiecznie" – relacjonuje na swoich stronach organizator wydarzenia Areszt Śledczy w Katowicach.

Śmigłowiec był jedną z głównych atrakcji pikniku. Można było do niego podejść, dokładnie obejrzeć, zrobić pamiątkowe zdjęcie w środku maszyny. Po czym jego pilot wzniósł się nad stadionem i odleciał w stronę Katowic.

Śmigłowiec był atrakcją pikniku mundurowego w Orzeszach Facebook
Śmigłowiec był atrakcją pikniku mundurowego w OrzeszachŹródło: Facebook, fot: FB Mateusz Szweda radny miasta Orzesze

Przypomnijmy, że maszyna pojawiła się na pikniku, raptem kilka dni po dramatycznych scenach z udziałem policyjnego Black Hawka. Na uroczystościach pod Sarnową Górą koło Ciechanowa maszyna w trakcie bardzo niskiego przelotu zerwała linię energetyczną. W pobliżu przebywali uczestnicy imprezy.

d8y96og

Śmigłowiec pomógł sprowadzić wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, który startuje z okręgu wyborczego obejmującego miejscowość, w której odbywał się piknik.

Brak odpowiedzi

Kto sprowadził śmigłowiec na piknik w Orzeszu? I do jakich służb należał? Zadaliśmy te pytania we wtorek resortowi sprawiedliwości i organizatorowi wydarzenia – Aresztowi Śledczemu w Katowicach. Od dwóch dni, mimo ponowienia naszych pytań, obie instytucje nie udzieliły odpowiedzi. Nie dowiedzieliśmy się również, ile kosztowała organizacja pikniku i w jakim charakterze na scenie występował wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

d8y96og

Co ciekawe, uczestnicy pikniku dostawali darmowy bon na kiełbasę z grilla, z chlebem i keczupem lub musztardą. Na stadionie w trakcie imprezy ustawiono też maszty z imieniem i nazwiskiem wiceministra Wosia.

Bon rozdawany na pikniku w Orzeszach Archiwum prywatne
Bon rozdawany na pikniku w OrzeszachŹródło: Archiwum prywatne, fot: Archiwum prywatne

Polityk na swoim profilu na Facebooku pochwalił się uczestnictwem w imprezie. "Piknik służb mundurowych w Orzesze. Rodzinnie, słonecznie, z uśmiechem i dobrą zabawą! " - napisał.

W wyborach do Sejmu w 2019 roku w miejscowości Orzesze zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Otrzymało 48,99 proc. oddanych głosów. Druga Koalicja Obywatelska otrzymała 25,14 proc. W tegorocznych wyborach politycy Zjednoczonej Prawicy również liczą na dobry wynik na Śląsku.

d8y96og

Na dobry wynik w okręgu nr 30 liczy zapewne również wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, który jest na liście nr 2 tuż przed wiceministrem Michałem Wosiem. Najwyraźniej nie chciał być gorszy od polityka Suwerennej Polski i objął honorowym patronatem piknik rodzinny "Śląskie Ślady". Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę w Żorach, w okręgu wyborczym wiceszefa MSZ. Tym razem nie przewidziano udziału helikoptera, będą za to inne atrakcje jak karuzele, strzelnice, kina 5D, małe zoo, park linowy.

Na plakacie zapraszającym na wydarzenie oprócz nazwiska ministra pojawił się dopisek: "Kampania społeczna dofinansowana w ramach dotacji celowej z budżetu państwa".

Sylwester Ruszkiewicz, dziennikarz Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d8y96og
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8y96og
Więcej tematów