Trwa ładowanie...

Wodzisław Śląski. Seryjny włamywacz w rękach policji. 25 latek miał popełnić kilkadziesiąt przestępstw

25-letni mężczyzna został aresztowany. Usłyszał 21 zarzutów. Działał głównie na terenie powiatu wodzisławskiego.

Share
Wodzisław Śląski. 25-latek ma na sumieniu kilkadziesiąt przestępstw.
Wodzisław Śląski. 25-latek ma na sumieniu kilkadziesiąt przestępstw.Źródło: Śląska Policja
d4iui68

W ostatnim czasie na terenie powiatu wodzisławskiego policjanci otrzymali liczne zgłoszenia o włamaniach. głównie do aut oraz urządzeń znajdujących się na myjniach samochodowych. - Dzięki współpracy kryminalnych z kilku jednostek powiatu wodzisławskiego zatrzymano 25-latka – poinformowała komenda policji w Wodzisławiu Śląskim.

Wodzisław Śląski. Seryjny włamywacz zatrzymany

Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, od 18 października 2020 roku do 25 stycznia 2021 roku mężczyzna dopuścił się kilkudziesięciu przestępstw. Przestępca działał głównie na terenie powiatu wodzisławskiego, m.in. Wodzisławia Śląskiego, Radlina, Pszowa i Rydułtów. Okradał sklepy oraz włamywał się do pojazdów i urządzeń na myjniach samochodowych. Jego sposób działania pozwolił śledczym na przedstawienie mu 21 zarzutów usiłowania kradzieży, kradzieży i kradzieży z włamaniem. W tym przypadku dużą rolę odegrała dobra współpraca kryminalnych z całego powiatu wodzisławskiego, której efektem było wytypowanie i zatrzymanie ukrywającego się sprawcy. Wobec 25-latka sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie za popełnione czyny grozi kara do dziesięciu lat więzienia.

d4iui68

Do 10 lat więzienia grozi też 41-letniemu mężczyźnie z Żor, który przez dwa dni, aż 30 razy włamał się na cudze konto bankowe. Mężczyzna wcześniej znalazł karty do bankomatu i płacił nimi za alkohol, papierosy i słodycze. Po tym, jak pokrzywdzony złożył zawiadomienie o kilku bezprawnych transakcjach śledczy udowodnili, że nieuczciwy znalazca dopuścił się ich o wiele więcej. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, w tym także dokumentację z zagranicznych banków i przedstawili mężczyźnie trzydzieści zarzutów.

Strajk kobiet. Jest reakcja Adama Niedzielskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4iui68

Podziel się opinią

Share
d4iui68
d4iui68
Więcej tematów