Trwa ładowanie...

Śląsk. Alkohol, papierosy, słodycze. Płacił skradzioną kartą 30 razy, wpadł w taksówce

Nawet do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie z Żor, który przez dwa dni aż 30 razy włamał się na cudze konto bankowe. Mężczyzna wcześniej znalazł karty do bankomatu i płacił nimi za alkohol, papierosy i słodycze.

Share
Śląsk. 41-letni mężczyzna z Żor przez dwa dni aż 30 razy włamał się na cudze konto bankowe.
Śląsk. 41-letni mężczyzna z Żor przez dwa dni aż 30 razy włamał się na cudze konto bankowe.Źródło: pixabay.com
d1pnii9

Po tym, jak pokrzywdzony złożył zawiadomienie o kilku bezprawnych transakcjach śledczy udowodnili, że nieuczciwy znalazca dopuścił się ich o wiele więcej.

41-letni mieszkaniec Żor w ręce policji wpadł już w grudniu ubiegłego roku, kiedy znalazł w centrum miasta kartę płatniczą. -  Zabrał ją do domu, a na drugi dzień zaczął z niej korzystać. Niektóre z transakcji zostały jednak odrzucone – podała śląska policja.

Właściciel karty zorientował się, że jego zguba trafiła w nieodpowiednie ręce, kiedy otrzymał powiadomienie o transakcji z aplikacji bankowej. Kiedy zaczął sprawdzać historię konta okazało się, że ostatnia nieudana płatność miała miejsce w taksówce.

d1pnii9

Natychmiast nawiązał kontakt z kierowcą i jak po nitce do kłębka dotarł do nieuczciwego znalazcy, a wezwani przez pokrzywdzonego na miejsce policjanci zatrzymali 41-latka i odzyskali skradzioną kartę.

- Wówczas jednak była mowa o kilku transakcjach, których złodziej miał bezprawnie dokonać na konto pokrzywdzonego mężczyzny. Śledczy w ramach prowadzonego dochodzenia ustalili, że podobnych transakcji 41-latek dokonał o wiele więcej – informuje śląska policja.

Włodzimierz Czarzasty o kontrowersyjnym wpisie Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej. Mówi wprost

Zgromadzony materiał dowodowy, w tym także dokumentacja z zagranicznych banków, pozwoliła przedstawić mężczyźnie 30 zarzutów.

d1pnii9

41-latek przyznał się do winy i został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pnii9

Podziel się opinią

Share
d1pnii9
d1pnii9
Więcej tematów