Trwa ładowanie...

W Jaworznie będą strzelać do dzików

Władze miasta podjęły decyzję o redukcyjnym odstrzale dzików. Odbywać się będzie natychmiast, po wpłynięciu zgłoszenia od mieszkańca.

W Jaworznie dziki muszą się mieć na baczności.W Jaworznie dziki muszą się mieć na baczności.Źródło: UM Jaworzno, fot: UM Jaworzno
d1kua8s
d1kua8s

W Jaworznie odstrzał dzików odbywa się od 2015 roku i również w bieżącym zostanie przeprowadzony.

"Nie jest to metoda regulacji populacji dzików (to zadanie kół łowieckich), tylko reakcja na liczne zgłoszenia mieszkańców i działania mające zapewnić bezpieczeństwo jaworznian i ich mienia. Odstrzały prowadzone są przez specjalistyczną firmę zewnętrzną, wyłącznie w warunkach zapewniających bezpieczeństwo osób trzecich, a teren wokół zabezpieczą policjanci, strażacy i strażnicy miejscy" – zapewniły władze miasta.

Daty i miejsca odstrzału nie ma. Będzie się on odbywał po zgłoszeniu dokonanym przez mieszkańców.

Urząd jednocześnie przestrzega osoby, które znajdą się w pobliżu terenu odstrzału, by bezwzględnie stosowały się do zaleceń służb.

d1kua8s

Jak uniknąć wizyty dzików? Władze Jaworzna mają kilka rad: pod żadnym pozorem nie wolno dokarmiać zwierząt, przebywając w lasach powinno się zachować ciszę i nie należy spuszczać psów ze smyczy w kompleksach leśnych, bo mogą prowokować agresywne zachowania dzikich zwierząt.

A gdy już dojdzie do spotkania z dzikiem powinno się pozostawić zwierzę w spokoju, nie wykonywać w jego kierunku gwałtownych ruchów i nie próbować przepędzać.

Kraków. Dziki pojawiły się w pobliżu placu zabaw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1kua8s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kua8s
Więcej tematów