Trwa ładowanie...
d11yvvx

Świętochłowice. Spłonęło mieszkanie, trzy osoby w tym dwoje dzieci trafiły do szpitala.

Pożar mieszkania w kamienicy w Świętochłowicach. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci trafiły do szpitala.
Share
Trzy osoby zostały poszkodowane w pożarze kamienicy w Świętochłowicach.
Trzy osoby zostały poszkodowane w pożarze kamienicy w Świętochłowicach.Źródło: Pixabay
d11yvvx

Straż pożarna w Świętochłowicach poinformowała, że w piątek wieczorem wybuchł pożar w jednej z kamienic na terenie miasta.

Ewakuacja kamienicy w Świętochłowicach

Ogień pojawił się w mieszkaniu na trzecim piętrze, zapaliła się drewniana ścianka działowa i strop. Strażacy po przybyciu na miejsce zarządzili ewakuację mieszkańców kamienicy. Budynek musiało opuścić 14 osób, w tym 8 dzieci.

d11yvvx

- Osoba dorosła i dwoje dzieci z mieszkania, w którym wybuchł pożar, mimo że nie odniosły obrażeń, zostały zabrane do szpitala. Z uwagi na to, że przebywały w zadymieniu, musiały przejść badania w celu wykluczenia możliwości zatrucia tlenkiem węgla – powiedział oficer prasowy świętochłowickiej straży pożarnej kapitan Rafał Binięda.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Według wstępnych ustaleń, prawdopodobnie drewniana ścianka zajęła się od znajdującego się obok przewodu kominowego. Spłonął też drewniany strop o powierzchni 10 metrów kwadratowych.

W akcji brało udział 15 strażaków. Po jej zakończeniu osoby ewakuowane mogły wrócić do swoich mieszkań z wyjątkiem pozostałych lokatorów mieszkania objętego pożarem.

Przypomnijmy, że przed tygodniem do pożaru doszło w Czeladzi. Zapalił się dach dwukondygnacyjnego budynku wielorodzinnego z poddaszem użytkowym o wymiarach 20 na 15 metrów przy ul. Nowopogońskiej w Czeladzi.Państwowa Straż Pożarna ewakuowała z niego dwie osoby, zabrane do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego. U jednej z nich podjęto leczenie związane z oparzeniami i zatruciem dymem, u drugiej konieczne było wsparcie psychologiczne.

d11yvvx

Decyzją nadzoru budowlanego budynek został całkowicie wyłączony z użytkowania.

Budżet UE. Ile pieniędzy możemy stracić?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11yvvx

Podziel się opinią

Share
d11yvvx
d11yvvx
Więcej tematów