Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Zagłębiowska Medioteka jak kino plenerowe

W ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu pojawił się wyczekiwany ekran LED. Będą wyświetlane na nim filmy i wydarzenia kulturalne.
Share
Dzięki głosom mieszkańców Sosnowca Zagłębiowska Medioteka wzbogaciła się o ekran LED.
Dzięki głosom mieszkańców Sosnowca Zagłębiowska Medioteka wzbogaciła się o ekran LED.Źródło: UM Sosnowiec
drtzic1

Zainstalowanie ekranu LED w ogrodzie Zagłębiowskiej Medioteki to inwestycja, która została wybrana przez mieszkańców w zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Zgłosiła go Aneta Wcisło, kierowniczka Medioteki.

Ekran LED i towarzyszący mu sprzęt, czyli system nagłośnienia czy kamera wizyjna zostały już drobiazgowo przetestowane, a pracownicy przeszkoleni, aby dostarczyć przyszłym widzom jak najlepszych audiowizualnych wrażeń.

Kino w plenerze na ekranie LED

- Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli się spotkać w sezonie wiosenno-letnim, rozsiąść na wygodnych leżakach i razem obejrzeć wspaniałe filmy w naszym nowym Kinie w Ogrodzie. Mało tego! Ekran i nagłośnienie zostały zaprojektowane tak, by w ogrodzie można było na żywo oglądać i słuchać transmisji wydarzeń rozgrywających się w auli Zagłębiowskiej Mediateki - mówi Kinga Baranowska-Jaworek z Mediateki.

drtzic1

Teraz czytelnicy będą mogli pośrednio uczestniczyć choćby w niektórych spotkaniach autorskich i jednocześnie zajadać lody na tarasie Niekawiarni w Mediatece.

Dodajmy, że w Sosnowcu od 2011 roku organizowane jest tzw. „kino w bibliotece”, którego celem jest promowanie polskiej i światowej sztuki filmowej i jest adresowany do wszystkich mieszkańców Sosnowca oraz okolicznych miast. Po prostu co tydzień organizowane są bezpłatne seanse filmowe oraz specjalne pokazy i spotkania z artystami.

Strajk kobiet. Leszek Miller: Jarosław Kaczyński popełnił fundamentalny błąd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drtzic1

Podziel się opinią

Share
drtzic1
drtzic1
Więcej tematów