Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Pierwszy w Polsce stok pod dachem? Sprawdzą, czy to możliwe

Niby środek miasta, niby daleko od gór…a jednak da się! Potwierdzają to ci, którzy licznie odwiedzają miejski stok. I tak już od lat, niebawem jednak wiele może się zmienić.
Share
Już niebawem dowiemy się, czy stok zostanie zadaszony
Już niebawem dowiemy się, czy stok zostanie zadaszonyŹródło: Górka Środulska
d36nc9s

Władze Sosnowca zastanawiają się nad zbadaniem możliwości zadaszenia stoku.Jeśli pomysł zostanie zrealizowany to powstałe na początku lat 2000 wzniesienie o wysokości ok. 50 metrów, stworzone z wykorzystaniem materiału z likwidacji hałdy b. kopalni Sosnowiec, będzie pierwszą tego typu budową w kraju.

W niedzielny wieczór, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński wspomniał w mediach społecznościowych, że miasto jest w przededniu podpisania umowy na opracowanie wstępnego studium wykonalności budowy zadaszonego stoku. Wszystko uzależnione jest od wyceny, która nie jest taka łatwa bo takiego obiektu w Polsce jeszcze nie ma.

Prace studium będą opierały się na trzech wariantach. Podstawowy przedstawi obiekt wraz z wyciągiem, osprzętem, serwisem, parkingiem i małą gastronomią. Pozostałe będą bardziej rozbudowane, zawierając wiele nowych atrakcji na Górce Środulskiej.

d36nc9s

Decyzję poznamy pewnie za kilka miesięcy.

Obostrzenia mają za nic. Tłumy na zamkniętych stokach w Zakopanem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36nc9s

Podziel się opinią

Share
d36nc9s
d36nc9s
Więcej tematów