Trwa ładowanie...
d1habsb

Sosnowiec. Miasto wzbogaci się o 47 tysięcy drzew i krzewów

Do końca roku w rewitalizowanym Parku Fusińskiego w Sosnowcu wykonawca posadzi 47 tysięcy drzew i krzewów. To element tworzenia w tym miejscu "Parku Bioróżnorodności".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sosnowieckim parku przy egzotarium ruszyły prace przy sadzeniu roślin.
W sosnowieckim parku przy egzotarium ruszyły prace przy sadzeniu roślin. (UM Sosnowiec, Fot: UM Sosnowiec)
d1habsb

Prace przy rewitalizacji parku kołoegzotarium ruszyły ponad rok temu. Wartą 7 mln zł umowę na zaprojektowanie i wykonanie prac (łącznie w ciągu dwóch lat) sosnowieccy samorządowcy podpisali z czeską spółką 4AS.

W pierwszym etapie wykonawca zbudował nowe ścieżki z nawierzchni mineralnej, drewniane podesty, oczka wodne i domki dla owadów, ptaków oraz budki dla nietoperzy. Jest też sporo elementów małej architektury, w tym ławek, a całość została ogrodzona. Rewitalizacja obejmie prawie 7 ha, w tym 5,5 ha terenów zielonych.

Teraz wykonawca rozpoczyna etap nasadzeń, który potrwa kilka tygodni. – Nie przypominam sobie, abyśmy kiedykolwiek nasadzali tak wielką liczbę drzew i krzewów. W tym przypadku mówimy o ponad 47 tysiącach krzewów i około 250 drzewach – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

d1habsb

Rośliny będą pogrupowane i sadzone w geometrycznie wydzielonych kwartałach, przy których znajdzie się informacja o nich. W ten sposób powstaną ścieżki edukacyjne.

Będzie to jeden z ostatnich etapów inwestycji. Planowany termin zakończenia prac wyznaczony jest na styczeń 2021 r.,

Warta 7 mln zł przebudowa parku realizowana jest w ramach projektu "Zagłębiowski Park Linearny– rewitalizacja obszaru funkcjonowania doliny rzeki Przemszy i Brynicy przez rozwój terenów zielonych: Utworzenie Parku Bioróżnorodności w Sosnowcu”. Środki pochodzą ze środków Funduszu Spójności przyznane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Koronawirus. To rozwiązałoby problem z łóżkami? "Marzy nam się taki system"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1habsb

Podziel się opinią

Share
d1habsb
d1habsb
Więcej tematów