Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Miasto rezygnuje z podatku za psa i zachęca do adopcji zwierząt ze schroniska

Ministerstwo Finansów podniosło podatek za posiadanie psa. - My go nie wprowadzimy – zapewnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Share
W Sosnowcu nie będzie podatku za psa, ale władze miasta apelują o adopcję bezpańskich zwierząt.
W Sosnowcu nie będzie podatku za psa, ale władze miasta apelują o adopcję bezpańskich zwierząt.Źródło: Schronisko w Sosnowcu
d28gg4k

Ministerstwo Finansów ogłosiło, że w 2021 roku właściciele psów zapłacą większy podatek od ich posiadania.

W 2021 roku wzrośnie podatek od posiadania psa, jednak nie w Sosnowcu, gdzie prezydent miasta Arkadiusz Chęciński, już po raz kolejny, zrezygnował z tej opłaty.

d28gg4k

Podatek od posiadania psa to podatek nałożony na właścicieli czworonogów, który zobowiązani są do uiszczenia raz w roku. Jego wysokość ustalana jest wprawdzie przez gminy, ale górną granicę ustala Ministerstwo Finansów. W 2021 roku opłatę podniesiono do 13-,30 złotych. Warto pamiętać, że właściciele muszą ponosić opłaty za każdego psa, którego mają w domowym gospodarstwie.

Gminy mogą ale nie muszą zastosować się do wytycznych Ministerstwa Finansów. Mogą nawet całkowicie zrezygnować z pobierania podatku od psa. I na takie rozwiązanie zdecydowały się władze Sosnowca.

- Coraz częściej pytacie, czy w Sosnowcu będzie podatek za posiadanie psa. W tym roku Ministerstwo Finansów ogłosiło, że opłata będzie wyższa, ale my jej nie wprowadzimy. Gdy byłem jeszcze radnym, zrezygnowaliśmy z tego podatku i chcę, żeby tak pozostało – ogłosił na Facebooku Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sosnowiec. Zwierzęta za schroniska czekają na adopcję

Przy okazji władze Sosnowca zachęcają do adopcji zwierząt czekających na nowych właścicieli w sosnowieckim schronisku. - Przy tej okazji mam do Was prośbę. Zajrzyjcie do Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu. Tam są m.in. Roki, Czarek, Pako i Dragon. Oni czekają na Was i Wasze domy – podkreślił prezydent Sosnowca.

d28gg4k

Sosnowieckie schronisko w czasie pandemii nie zawiesiło adopcji zwierząt. Osoby chcące adoptować zwierzę proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem: 32 293 75 56 (7.00-14.00) celem indywidualnego uzgodnienia warunków przebiegu adopcji z pracownikami schroniska, którzy apelują również o inną pomoc np. w zakupie karmy, zabawek dla zwierząt, legowisk, smyczy i innego niezbędnego wyposażenia.

Powrót do szkoły. Prof. Andrzej Horban uspokaja rodziców dzieci klas I-III

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d28gg4k

Podziel się opinią

Share
d28gg4k
d28gg4k
Więcej tematów