Trwa ładowanie...

Śląskie. Sosnowiec wybuduje nowe lodowisko. Będzie najnowocześniejsze w kraju.

Miasto podjęło ostateczną decyzję w sprawie budowy nowego lodowiska. Obiekt będzie kosztował 52,8 mln złotych.

Wizualizacja Zagłębiowskiego Parku Sportowego.Wizualizacja Zagłębiowskiego Parku Sportowego.Źródło: ZPS, fot: ZPS
d13v604
d13v604

W Sosnowcu, na granicy Środuli i Zagórza, trwa budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego. W pierwotnej wersji miał się on składać ze stadionu, hali sportowej i lodowiska. Prace przy budowie dwóch pierwszych obiektów trwają. Z braku funduszy powstanie lodowiska stanęło pod znakiem zapytania. Władze Sosnowca postanowiły jednak, że Park Sportowy będzie kompletny.

Przez ostatnie tygodnie w urzędzie trwały rozmowy na temat ofert złożonych na budowę hali lodowej. – Rozważyliśmy kilka scenariuszy, w każdym ostatecznie dochodziliśmy do wniosku, że powinniśmy rozstrzygnąć to postępowanie. Przypomnę, że był to trzeci przetarg na wyłonienie wykonawcy nowego lodowiska – wyjaśnia Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta Sosnowca.

Stadion zimowy będzie obiektem spełniającym wymagania Światowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF). – Będziemy mogli na nim organizować wszelkie imprezy na najwyższym międzynarodowym poziomie. Nie zapominamy też o osobach, które zwyczajnie lubią pojeździć na łyżwach. Będzie też miejsce na ogólnodostępną ślizgawkę dla mieszańców – zapewnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Obiekt będzie w stanie pomieścić 2545 kibiców. Trybuna główna obejmuje 2457 miejsc siedzących, w tym 20 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 20 miejsc dla osób im towarzyszących. Płyta lodowiska będzie miała 1800 m2 powierzchni (60x30 metrów).

d13v604

Hala w zasadniczej części będzie miała dwie kondygnacje (trzy kondygnacyjny w części pomieszczeń funkcyjnych i monitoringu, jedno kondygnacyjny w części hali lodowiska). Będzie także całe zaplecze, czyli szatnie, odnowa biologiczna i pomieszczenie medyczne, części biurowa i gastronomiczna, sale konferencyjnych, oraz pomieszczenia pod ewentualny wynajem na usługi.

Koszt budowy lodowiska to 52,8 mln zł netto. Wykonawcą zostało Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Ta sama firma buduje również stadion (120,2 mln netto) oraz halę sportową (46,8 mln netto). – Będziemy mocno naciskali, aby wykonawca skrócił czas realizacji inwestycji do 19 miesięcy. To pozwoliłoby na oddanie obiektu do użytku wraz ze stadionem oraz parkingami i całym zagospodarowaniem terenu – tłumaczy Karina Skowronek, prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Dr Grzesiowski: Żołnierze muszą pomóc ratownictwu medycznemu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d13v604
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13v604
Więcej tematów