Trwa ładowanie...
dys2591

Śląskie. Przez rok znęcał się nad partnerką. Został zatrzymany i trafił do aresztu

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją była partnerką oraz uporczywe nękanie jej. Został tymczasowo aresztowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
28-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
28-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. (Śląska Policja, Fot: Śląska Policja)
dys2591

Z ustaleń policji wynika, że 28-latek przez ponad rok znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną. Do aktu przemocy dochodziło zwykle, gdy był pod wpływem narkotyków. Wtedy najczęściej wszczynał awantury. Wyzywał swoją partnerkę, poniżał, kontrolował, a także rzucał w nią różnymi przedmiotami. Zdarzało się też, że wyrzucał kobietę z mieszkania oraz niszczył jej rzeczy.

Kobieta pod koniec września, mając dość ciągłych awantur, zakończyła związek. Mimo że przestali już mieszkać razem, mężczyzna nie dał spokoju byłej partnerce. Zaczął ją nachodzić i prześladować. Wydzwaniał do niej po kilkadziesiąt razy dziennie i wysyłał wiadomości tekstowe, w których jej groził.

Gdy o sprawie dowiedzieli się policjanci z pierwszego komisariatu w Zabrzu, mężczyzna został zatrzymany.

dys2591

Podejrzany w przeszłości był już karany za przestępstwa z użyciem przemocy, dlatego po zabraniu materiału dowodowego, na wniosek śledczych, prokurator zwrócił się do Sądu Rejonowego w Zabrzu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i mężczyzna trafił do aresztu.

Za znęcanie się, kierowanie gróźb, oraz stalking mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Koronawirus w Polsce. Burza wokół szkolenia dla żołnierzy. Wiceszef MON Marcin Ociepa tłumaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów