Trwa ładowanie...

Śląskie. Płomienie w elektrociepłowni w Jastrzębiu-Zdroju. Mogło dojść do tragedii

W porę zauważono i ugaszono pożar, do jakiego doszło w piątek w nocy w rozdzielni głównej elektrociepłowni w Jastrzębiu-Zdroju. Ogień nie zdążył przenieść się na inne pomieszczenia, nikomu nic się nie stało.

Share
Śląskie. Ugaszono pożar, do jakiego doszło w elektrociepłowni w Jastrzębiu-Zdroju.
Śląskie. Ugaszono pożar, do jakiego doszło w elektrociepłowni w Jastrzębiu-Zdroju.Źródło: Policja Śląska
d2c9cyy

W piątek około 23.30 jastrzębscy wywiadowcy, patrolując osiedle Zdrój, zauważyli płomienie w budynku elektrociepłowni. Policjanci dotarli do pracownika ochrony, którego poinformowali o pożarze.

- Natychmiast wezwano na miejsce straż pożarną oraz rozpoczęto ewakuację pracowników. Zagrożenie było poważne, gdyż do pożaru doszło w rozdzielni głównej – informują służby prasowe śląskiej policji.

d2c9cyy

Po przyjeździe na miejsce straży pożarnej podjęto akcję gaśniczą, w wyniku której ugaszono pożar.

- Dzięki natychmiastowej reakcji stróżów prawa ogień nie zdążył przenieść się na inne pomieszczenia. Jak się okazało, pożar powstał najprawdopodobniej samoczynnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało – przekazują policjanci z Jastrzębia-Zdroju.

Śląskie. Pożar budynku wielorodzinnego w Siemianowicach Śląskich

15 osób, w tym sześcioro dzieci, ewakuowano minionej nocy z czterokondygnacyjnego budynku w Siemianowicach Śląskich przy ul. Powstańców, w którym na poddaszu wybuchł pożar – podały służby kryzysowe wojewody śląskiego.

Powrót do szkół, lockdown w Polsce. Polityk wymienia listę błędów rządu ws. koronawirusa

Sytuacja została już opanowana. Po przebadaniu mieszkańców przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala zostało zabrane 1,5-roczne dziecko. Działania zakończono po godzinie 6 – podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2c9cyy

Podziel się opinią

Share
d2c9cyy
d2c9cyy
Więcej tematów