Trwa ładowanie...

Śląskie. Mobilne punkty szczepień odwiedzą kolejne miejscowości. Pora na Ustroń

W sobotę jeden z mobilnych punktów szczepień odwiedzi Ustroń. I pozostanie tam do niedzieli. 20 czerwca ponownie będą się mogli zaszczepić kibice lekkoatletyki oraz wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą Park Śląski.

Śląskie. W sobotę 19 czerwca jeden z mobilnych punktów szczepień odwiedzi Ustroń.Śląskie. W sobotę 19 czerwca jeden z mobilnych punktów szczepień odwiedzi Ustroń.Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki
d4kd0q8
d4kd0q8

Punkt na rynku w Ustroniu będzie czynny w sobotę od 10.00 do 18.00, w niedzielę od 11.00 do 19.00. Do dyspozycji mieszkańców będzie ponad pół tysiąca jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson.

- Poprzednie weekendowe akcje pokazały, że jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. Odwiedzamy wpierw kurorty górskie, do których teraz w okresie przedwakacyjnym oraz wakacyjnym przybywa coraz więcej osób. Liczymy, że przy okazji zwiedzania mieszkańcy oraz turyści skorzystają z takiej okazji i bezproblemowo, bez wcześniejszego umawiania się, wejdą do punktu i się zaszczepią – mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Śląskie. Mobilny punkt szczepień w Parku Śląskim 20 czerwca

Z kolei w najbliższą niedzielę, podczas odbywającego się na Stadionie Śląskim lekkoatletycznego Memoriału Janusza Kusocińskiego, ponownie będą mogli zaszczepić się kibice oraz wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą Park Śląski.

Afera mailowa. Zaproszenie dla Mateusza Morawieckiego. Senator PiS Jan Maria Jackowski reaguje

Punkt znajdować się będzie przed bramą nr 4 w ogólnodostępnym miejscu. Czynny będzie 20 czerwca w godzinach 10.00-17.00. Tutaj również podawane będą jednodawkowe Johnson & Johnson.

d4kd0q8

Ponadto, w obu miejscowościach, dzieci od 12. roku życia będą mogły przyjąć pierwszą dawkę szczepionki Pfizer.

Tydzień temu podczas akcji w Wiśle z możliwości zaszczepienia się skorzystało 240 osób, zaś w Raciborzu, przy okazji dwudniowego festynu na Zamku, szczepionkę przyjęło 385 mieszkańców, w tym 50 dzieci.

Gminy również przygotowują się do działań promocyjnych zachęcających swoich mieszkańców do szczepień zgodnie z poleceniem wojewody śląskiego.

Śląskie. Najwięcej procentowo zaszczepionych w Bobrownikach

Jak wynika w danych, mieszkańcy Bobrownik wykazali się dotychczas największą jak na razie determinacją w kierunku osiągnięcia statusu osoby zaszczepionej (w przeliczeniu na ilość mieszkańców gminy w woj. śląskim). Przynajmniej jedną dawką zaszczepione jest tam ponad 50 proc. mieszkańców, zaś w pełni zaszczepionych jest 35,8 procent. Następnie plasują się: Katowice, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie i Psary.

d4kd0q8

– Kluczowe było utworzenie punktu szczepień powszechnych, który działa nie od rana, ale w godzinach popołudniowych: od 15.00 do 19.00 oraz w soboty. Dzięki temu chętni nie muszą brać urlopu, by się zaszczepić. Obecnie mamy 76 procent zaszczepionych seniorów powyżej 70. roku życia – wyjaśnia wójt Bobrownik Małgorzata Bednarek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4kd0q8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kd0q8
Więcej tematów