Trwa ładowanie...
dndkir7

Śląskie. Międzynarodowa szajka produkowała papierosy

Katowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów. Zatrzymali trzy osoby, w tym poszukiwanego listem gończym obywatela Mołdawii.
Share
"Producenci" papierosów stracili maszyny i towar.
"Producenci" papierosów stracili maszyny i towar. Źródło: Śląska Policja, Fot: Śląska Policja
dndkir7

Policjanci zdobyli informację, że na jednej z posesji na terenie powiatu zawierciańskiego może być nielegalnie produkowane papierosy. Wiadomość okazała się prawdziwa. Po przeszukaniu posesji funkcjonariusze przechwycili ponad 340 kg tytoniu o wartości rynkowej przekraczającej 241 tys. złotych oraz 325 kg suszu tytoniowego o wartości blisko 3 tys. złotych.

Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby prawie 540 tys. złotych tytułem niezapłaconych podatków.

Do magazynów śląskiej KAS trafiły dwa urządzenia do krojenia tytoniu oraz zabezpieczone telefony komórkowe.

dndkir7

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, organizatorem nielegalnego procederu był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości obywatel Mołdawii. Sąd Okręgowy w Krakowie wydał za nim dwa listy gończe w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej.

W nielegalnym, tytoniowym procederze uczestniczył dodatkowo obywatel Armenii i mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstw karno-skarbowych oraz przestępstw wynikających z ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Poszukiwany Mołdawianin został zatrzymany i trafił do aresztu.

Policja przypomina, że nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi to straty Skarbu Państwa i nieuczciwa konkurencja wobec legalnie działających przedsiębiorców. Zwalczanie przestępczości akcyzowej to również ochrona konsumentów przed wprowadzaniem na rynek wyrobów z niewiadomych źródeł. Wyroby tytoniowe kupowane na bazarach czy targach często są podróbkami, pochodzącymi z przemytu i nie spełniają żadnych norm jakości, a konsumenci często nie zdają sobie sprawy, że za produkcją i handlem takich wyrobów stoją zorganizowane grupy przestępcze.

Dyrektor szpitala: "Zbudowaliśmy szpital modułowy. To innowacyjne rozwiązanie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dndkir7

Podziel się opinią

Share
dndkir7
dndkir7
Więcej tematów