Trwa ładowanie...
d1hut1b

Śląskie. Koronawirus. Umowa podpisana, szpital tymczasowy w MCK można tworzyć

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz zarządca Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach za zgodą miasta Katowice zawarli umowę użyczenia obiektu na potrzeby utworzenia w nim pierwszego w woj. śląskim szpitala tymczasowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już nic nie stoi na przeszkodzie, by w MCK powstał tymczasowy szpital.
Już nic nie stoi na przeszkodzie, by w MCK powstał tymczasowy szpital. (MCK Katowice, Fot: MCK Katowice)
d1hut1b

O tym, że w Międzynarodowym Centrum kongresowym w centrum Katowic powstanie szpital tymczasowy dla pacjentów zarażonych koronawirusem było wiadomo już od kilku dni. Cały czas trwały jednak rozmowy na temat warunków użyczenia obiektu pomiędzy wojewodą, a dzierżawiącą obiekt od miasta spółką PTWP Event Center.

Szpital w MCK będzie podlegać Szpitalowi MSWiA w Katowicach. Ma się tam znaleźć 500 łóżek z dostępem do tlenu oraz łóżka respiratorowe. Rozpoczęto już rekrutację personelu do pracy w szpitalu. W sobotę w południe szpital MSWiA w Katowicach uruchomił specjalną stronę internetową, za pomocą której chętni mogą zgłaszać się do pracy w tworzonej placówce: www.szpitaldlaslaska.pl

Apel do medyków

d1hut1b

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zwrócił się w tej sprawie z apelem do medyków: "W jedności siła. Liczę, że wyrażą Państwo wolę pracy w szpitalu tymczasowym, którego budowa właśnie rusza. Z serca raz jeszcze dziękuję Państwu za dotychczasową służbę na rzecz drugiego człowieka i pomoc w walce z pandemią. Niech to dobro w dwójnasób do Państwa powróci!” - napisał.

Wojewoda przypomniał, że decyzją premiera w woj. śląskim powstaną jeszcze dwa szpitale tymczasowe, które ma stworzyć na północy i południu województwa spółka Węglokoks. Jeden z nich wyznaczono na lotnisku w Pyrzowicach, w przypadku drugiego trwa obecnie poszukiwanie najlepszej lokalizacji.

Strajk Kobiet w Warszawie. Zamieszki na rondzie Dmowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hut1b

Podziel się opinią

Share
d1hut1b
d1hut1b
Więcej tematów