Trwa ładowanie...

Szlak Przyrody Województwa Śląskiego. Jest przewodnik online. 50 atrakcji w regionie

Szlak Przyrody Województwa Śląskiego, z internetowym przewodnikiem po ponad 50 ciekawych przyrodniczo miejscach tego regionu, przygotowała Śląska Organizacja Turystyczna.

Śląskie. Rysianka i Hala Lipowska w Beskidach to jedna z atrakcji szklaku.Śląskie. Rysianka i Hala Lipowska w Beskidach to jedna z atrakcji szklaku.Źródło: slaskie,travel, fot: J. Krawczyk
d8c8tu3
d8c8tu3

Na szlaku znalazły się miejsca o wyjątkowych walorach przyrodniczych, m.in. rezerwaty przyrody, zespoły przyrodniczo-krajobrazowe i ogrody botaniczne. Obecnie szlak liczy 56 obiektów zlokalizowanych na obszarach naturalnych, ale też przekształconych przez człowieka. Przykład takiego drugiego obszaru to umieszczony na pierwszym miejscu listy rezerwat Łężczok w pobliżu Raciborza. Obejmujący zespół średniowiecznych stawów rybackich rezerwat jest jednym z najcenniejszych miejsc w Polsce pod względem ornitologicznym. Bytuje tu ponad 50 proc. gatunków ptaków żyjących w Polsce – ponad 190 gatunków, z czego 115 to gatunki lęgowe.

Szlak i lista jego obiektów to propozycja przygotowana przez Śląską Organizację Turystyczną we współpracy z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Celem jego utworzenia było zainteresowanie mieszkańców i turystów zwiedzaniem i poznawaniem przyrody regionu w sposób świadomy i przyjazny dla środowiska przyrodniczego.

- W czasie związanym z pandemią, potrzeba przebywania na świeżym powietrzu, na łonie natury, jest bardzo silna. Już w ubiegłym roku analiza trendów w wyszukiwarce Google pokazała zmianę preferencji turystów i wzrost zainteresowania miejscami blisko natury, poza miastami – powiedział dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej Adam Wawoczny.

d8c8tu3

Śląskie. Szlak Przyrody odpowiedzią na dalekie podróże

- Szlak przyrody to lista miejsc, na które chcemy zwrócić uwagę, szczególnie w okresie kiedy jeszcze nie możemy się wybrać na dłuższe wyjazdy. Zbliżający się weekend majowy, od którego zwykle zaczynaliśmy obserwować zwiększenie ruchu turystycznego po okresie wczesnej wiosny, to idealny moment na inaugurację takiego projektu – dodał.

Informacje na temat szlaku Przyrody oraz innych atrakcyjnych przyrodniczo miejsc w regionie wraz z propozycjami wycieczek, mapkami i opisami, są na stronie: przyroda.slaskie.travel.

W weekend zmiany w pogodzie. Synoptyk o prognozie na najbliższe dni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d8c8tu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8c8tu3
Więcej tematów