Trwa ładowanie...

Śląskie. Dobra wiadomość dla kierowców. Wiadukt na drodze krajowej 78 w Zawierciu jest już w pełni przejezdny

Koniec koszmaru kierowców w Zawierciu. Można już przejechać bez utrudnień przez wiadukt w ciągu drogi krajowej 78.

Share
Wiadukt w Zawierciu jest już całkowicie przejezdny.
Wiadukt w Zawierciu jest już całkowicie przejezdny.Źródło: UM Zawiercie, fot: UM Zawiercie
d2y1ik2

Inwestycja jest realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Wszystkie prace mają się zakończyć do 30 listopada. Ich większość została już jednak wykonana. Pozostały jeszcze tylko m.in. prace porządkowe i wykończeniowe, ale przy ich wykonywaniu robotnicy nie powinni ograniczać ruchu zarówno na przejeździe, jak i pod obiektem.

Wiadukt został wybudowany w 1970 roku. Ma prawie 197 metrów długości i ponad 17 metrów szerokości. Położony jest nad linią kolejową i ulicami: Towarową, Kościuszki oraz Okulickiego.

Jego stan był bardzo zły i wymagał generalnego remontu. Robotnicy praktycznie zbudowali go od początku.

d2y1ik2

Jego remont polegał bowiem m.in. na rozbiórce istniejących elementów wyposażenia i ich odtworzeniu wraz z reprofilacją płyty pomostowej oraz wymianą izolacji płyty pomostowej, naprawie konstrukcji nośnej oraz podpór wiaduktu.

Ponadto, w zakres remontu wchodzi odtworzenie nawierzchni na dojazdach, przycinka drzew oraz wykonanie prac porządkowych. Wartość robót wyniesie 8 725 499,05 zł.

Dodajmy, że w mieście trwają prace przy budowie trzeciego odcinka ul. Technologicznej oraz poszerzeniu jezdni na początkowym odcinku od ul Inwestycyjnej. Dzięki tym inwestycjom ułatwiony zostanie dojazd do zakładów zlokalizowanych w Strefie Aktywności Gospodarczej.

Koronawirus. Senator Wojciech Konieczny mówił o "Lombardii+". "To będzie katastrofa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2y1ik2

Podziel się opinią

Share
d2y1ik2
d2y1ik2
Więcej tematów