Trwa ładowanie...

Śląskie. Cierpliwość nie zawsze popłaca, wpadł po kilku miesiącach

65-letni mężczyzna odpowie za kradzież kostki brukowej. Z terenu nieczynnego dworca kolejowego w Miedarach w powiecie tarnogórskim przez kilka miesięcy wynosił po jednej sztuce. W sumie ukradł 170 mkw materiału o wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Share
Śląskie. 65-latek przez kilka miesięcy kradł po jednej kostce granitowej.
Śląskie. 65-latek przez kilka miesięcy kradł po jednej kostce granitowej.Źródło: pixabay.com
d1qwj46

Administrator nieczynnego dworca kolejowego w Miedarach zauważył, że z jego terenu zniknęła część kostki granitowej. O kradzieży poinformował policję. W sumie zginęło około 170 metrów kwadratowych materiału. Kolej straty wyceniła na ponad 50 tysięcy złotych.

Śląskie. Przez kilka miesięcy kradł po jednej kostce granitowej

Sprawą zajęli się kryminalni z Tarnowskich Gór. Szybko znaleźli sprawcę. Ze sprawą kradzieży powiązali 65-latka, który codziennie przebywał na terenie nieczynnego dworca. Pojechali do jego domu i zagadka została rozwiązana. - Na posesji mężczyzny znaleźli skradzioną kostkę granitową. 65-latek od razu przyznał się do kradzieży. Wyjaśnił, że kradł kostkę od kilkunastu miesięcy. Codziennie wynosił po jednej sztuce i przewoził ją rowerem na swoją posesję. W sumie uzbierało się tego blisko 170 metrów kwadratowych – poinformowała komenda w Tarnowskich Górach.

Policjanci odzyskali skradzione mienie, które wkrótce zostanie przekazane prawowitemu właścicielowi. Sprawca kradzieży usłyszał zarzut i grozi mu za to kara do pięciu lat więzienia.

d1qwj46

Kryminalni ze Świętochłowic natomiast ustalili i zatrzymali złodzieja rowerów. W sumie oskarżyli go o kradzież dziewięciu jednośladów. W proceder zaangażowane były też jego dwie krewne, które zajmowały się sprzedażą "trefnego" towaru.

Kryminalni odzyskali cześć skradzionych rowerów. Sześć z nich wróciło do właścicieli.

Polski Ład to kolejny spór w Zjednoczonej Prawicy? "Gowin niewiele ugra"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1qwj46

Podziel się opinią

Share
d1qwj46
d1qwj46
Więcej tematów