Trwa ładowanie...

Śląskie. 20 tysięcy papierosów bez akcyzy. Podejrzenie z nielegalnych fabryk

Policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca Mikołowa, który wprowadzał do obrotu na terenie Rudy Śląskiej papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy.
Share
Śląsk. Policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca Mikołowa, który wprowadzał do obrotu papierosy i tytoń bez akcyzy.
Śląsk. Policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca Mikołowa, który wprowadzał do obrotu papierosy i tytoń bez akcyzy.Źródło: Policja Śląska
d3xmhgv

Mężczyzna ze sprzedaży kontrabandy zorganizował sobie stałe źródło dochodu. Za to przestępstwo Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia.

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą rudzkiej komendy zatrzymali 63-letniego mężczyznę, mieszkańca Mikołowa.

- W jego samochodzie i mieszkaniu zabezpieczyli 20 400 sztuk papierosów i ponad 5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, które mężczyzna wprowadzał do obrotu na terenie Rudy Śląskiej – poinformowała śląska policja.

d3xmhgv

Policjanci przypuszczają, że zarekwirowane papierosy pochodzą z nielegalnych fabryk. Śledczy wkrótce przedstawią mężczyźnie zarzuty popełnienia przestępstwa.

Za tego rodzaju czyny Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia i wysoką grzywnę.

Śląskie. Nielegalne papierosy w drewnianym szalecie

To nie pierwszy taki przypadek na Śląsku w ostatnich dniach. Policjanci z Chorzowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej namierzyli 26- i 34-letniego mieszkańców miasta, którzy na jednym z miejskich targowisk mieli handlować papierosami bez polskich znaków akcyzowych.

d3xmhgv

Były wicepremier o wieku emerytalnym i 500 plus. "To nie może się dobrze skończyć"

W trakcie przeszukania jednego ze stoisk policjanci ujawnili ponad 230 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych oraz 10 kilogramów krajanki tytoniu.

W grudniu minionego roku przestępstwo na podobną skalę wykryto w Jastrzębiu-Zdroju. 65-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego m.in. w drewnianym szalecie przechowywał 102 960 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz kilogram tytoniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xmhgv

Podziel się opinią

Share
d3xmhgv
d3xmhgv
Więcej tematów